İsrail Savaş Kabinesi Esir Değişimi ve İran'ın Olası Misilleme Saldırısı Gündemini Görüşecek

The Times of Israel gazetesinde yer alan haberde, savaş kabinesinin bugün yerel saatle 19.30'da toplanacağı belirtiliyor.

Basın, toplantının İsrail'in, Hamas'ın ateşkes ve esir değişimi konusundaki tutumu ve İran'ın olası misilleme saldırısı konusundaki tutumuna ilişkin yanıt beklediği bir dönemde yapılacağını söyledi.

Hamas'tan 9 Nisan'da yapılan açıklamada, Mısır'ın başkenti Kahire'de İsrail'le ateşkes ve esir değişimi konusunda yapılan dolaylı müzakereler sırasında İsrail'in konuya ilişkin tutumu konusunda kendilerine bilgi verileceği, teklifin kamuoyuna açıklanacağı belirtildi. incelenecek ve daha sonra durumları hakkında bilgilendirileceklerdir.

İsrail basını, Hamas ile İsrail arasında ateşkes ve esir değişimi için yapılan dolaylı görüşmelerde tutuklu sayısı konusunda anlaşmazlık yaşandığını bildirdi.

İsrail, 1 Nisan'da Şam'daki İran büyükelçiliği yerleşkesindeki konsolosluk binasına hava saldırısı düzenledi. Saldırıda İran Devrim Muhafızları Ordusu'ndan 2'si general 7 kişi hayatını kaybetti. Saldırıda 6 Suriye vatandaşının hayatını kaybettiği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir