22 yıllık çocuk özlemi sona eren ailede çifte bayram sevinci

22 yıldır evli olan ve Aziziye ilçesinde yaşayan Çiltaş çifti, 1,5 yıl önce koruyucu aile olmak için Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne başvurdu.

Anne Çiltaş'ın okuma yazma belgesi olmaması nedeniyle çiftin başvurusu bir süreliğine ertelendi. Okuma-yazma belgesinin alınmasının ardından başvuru evrakları tamamlandı.

Çift, gerekli işlemleri tamamladıktan sonra 2 yaşındaki Nefes'e ön kapıyı açtı.

Ebeveynlik duygusunu nefessizce yaşayan çift, ailece ilk tatillerini kutlamanın heyecanını yaşıyor.

Baba Sinan Çiltaş, 22 yıldır çocuk sahibi olmanın hayalini kurduklarını söyledi.

Koruyucu aile olmak için başvuruda bulunduklarını anlatan Çiltaş, şöyle konuştu: “Eşimin okuma-yazma belgesi eksik olduğu için bir süre bekledik, eşim belgesini alınca belgeyi sunduk. Yaklaşık 1 yıl bekledik ve başardık. ” koruyucu aile oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler işletmecileri sayesinde yardımcı oldular.” dedi.

Çiltaş, uzun yıllardır çocuk istediğini ve bu isteğini koruyucu aile uygulamasıyla giderdiğini belirtti.

“Çok şükür nefes bizim içindi, biz de onun nefesiydik.” Baba Çiltaş, iş çıkışı kapısını her açtığında ve kızını karşısında gördüğünde tarifsiz bir mutluluk hissettiğini söyledi.

22 yıllık çocuk özlemi sona eren ailede çifte bayram sevinci

Çocuğu olmayanlara ve evlat edinmek isteyenlere evlat edinen anne-baba olmalarını öneren Çiltaş, şöyle konuştu: “Beklemesinler, başvursunlar. Bu duyguyu hissetmek çok güzel. Avınızmış gibi seviyorsunuz. çocuğum. Yıllar sonra hayalimiz gerçek oldu. Doğum gününü kutladık, 2 yaşına girdi. Bu gün kızım Nefes ile çifte tatil yapacağız.”

Nebahat Çiltaş da koruyucu anne olduktan sonra işinden ayrılarak tüm zamanını Nefes'e adadığını, kızının varlığıyla yaşadığı mutluluğun tarif edilemez olduğunu anlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir