Nilüfer'de 19 Mayıs kutlaması – KÜLTÜR SANAT

Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak basıp milli mücadeleyi başlattığı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlık ateşini yaktığı 19 Mayıs'ta Nilüfer'de kuruluşunun 105'inci yılı büyük bir gururla kutlandı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün “doğum günüm” dediği ve gençlere armağan ettiği bu günün 105. yıl dönümünde Nilüfer Belediyesi, binlerce Bursalının katılımıyla yürüyüş düzenledi. FSM Caddesi'nden başlayan yürüyüşe katılanlar, ellerinde bayraklarla Nilüfer Cumhuriyet Meydanı'na doğru yürüdü.
Bu kutlu yürüyüşe ayrıca CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, CHP Bursa Nurhayat Altaca Milletvekili Kayışoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir ve eşi Nuray Özdemir, Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın ve CHP ilçe Belediye Başkanı Nilüfer Özgür Şahin de eşlik etti. Yürüyüşün ardından Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, eşi Nuray Özdemir ile birlikte Nilüfer Cumhuriyet Meydanı'nda kurulan sahneye çıkarak alanı dolduran gençleri selamladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından gençlere seslenen Başkan Şadi Özdemir, şunları söyledi: “Cumhuriyetine sahip çıkan gençlerimizle burada olmak çok güzel. Bayramlarımızı pırıl pırıl, pırıl pırıl gençlerimizle kutlamak ne büyük mutluluk. Coşkunuzu görmek geleceğe dair umut veriyor” dedi.
105 yıldır yanan kurtuluş meşalesinin gençlerle birlikte sonsuza kadar yanmaya devam edeceğini belirten Başkan Şadi Özdemir, bu önemli gençlik bayramını tebrik etti. Atatürk'ün ülkeyi gençlere emanet ettiğini vurgulayan Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, “Onun verdiği güç ve umutla hep birlikte demokrasimize onun izinde yürüyoruz. Onu koruyacağız.” Geleceğimizi koruyacağız. “Geleceğimiz için birlikte yürüyeceğiz, bayrağımızı her zaman hilal ve yıldızla öne tutarak, kalbimizdeki ülkeye olan sevgiyi hissederek,” dedi. Atatürk'ün, “Yurtta sulh, cihanda sulh”, Cumhurbaşkanı Şadi Özdemir konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Bu mutlu günde sizlere inancımızın büyük, umudumuzun canlı olduğunu bir kez daha söylüyoruz. Demokrasiye, özgürlüğe, barışa ve geleceğe güvenin zamanıdır, şimdi sesimizi her zamankinden daha yüksek sesle yükseltmenin zamanıdır. Şimdi size inanıyoruz ve sizi çok seviyoruz. Gecede sahneye çıkan Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi Eşbaşkanları Yağmur Akın ve Çağrı Önal da konuşmalarında gençlerin yaşadığı sorunlara değindi. Konuşmaların ardından ünlü rapçi Ceza'nın sahneye çıkmasıyla coşku doruğa ulaştı. Son albümlerinden “Fark Var”, “Sus Pus”, “Med-Cezir”, “Holokost” gibi sevilen şarkıları seslendiren Ceza'ya gençler de eşlik etti. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir