Bu onur Kocaeli tiyatrolarına aittir – KÜLTÜR SANAT

Türkiye'nin en prestijli ödülü Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri'nin kültür sanat camiasında yarattığı heyecan 26'ncı yılında da devam ediyor. Sezonun adayları ve özel ödül sahipleri Yapı Kredi Kültür Sanat'ta düzenlenen basın toplantısında açıklandı.

Sonuç olarak Kocaeli Şehir Tiyatroları'nın “Yaşamak Ya da Ölmek” adlı oyunu 26. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri'nde 7 kategoride aday gösterildi.

ÖDÜL TÖRENİ 11 HAZİRAN'DA

Hayatını tiyatroya adayan büyük sanatçı Afife Jale'nin adını 26 yıldır yaşatan Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri, haziran ayında Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek muhteşem törenle sahiplerini bulacak. Bu yıl 11.

ANTALYA'DA SAHNEDE OLACAK

Öte yandan Türkiye'nin en prestijli tiyatro ödüllerine aday gösterilen gösteri, 26 ve 27 Mayıs tarihlerinde Antalya Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde tiyatroseverlerle buluşacak. Biletler Theater.kocaeli.bel.tr adresinden temin edilebilir.

3 ÖDÜLE LAZIM GÖRÜLDÜ

24. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri'nde Kiraz Bahçesi ile 7 kategoride aday gösterilen Kocaeli Şehir Tiyatroları, “Yılın En Başarılı Eseri”, “Yılın En İyi Hareket Düzeni” ve “Yılın En İyi Tasarım Dekorasyonu” ödüllerine layık görüldü. yıl”. Geleneksel olarak bir önceki yılın kazananı, bir sonraki yılın kazananına ödülünü verir. Bu nedenle Kocaeli Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Aydın Sıgalı, “Yılın En Başarılı Operası” ödülünü takdim etti. ” 25. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri töreninde.

7 ŞUBEDE GÖREVLENDİRİLDİ

“Yaşamak Ya Ölmek” adlı gösteri 26. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri'ne 7 dalda aday gösterildi:

İlk yılın en başarılı gösterisi (Kocaeli Şehir Tiyatroları)

2. yılın en başarılı yönetmeni (İlham'ın yazarı)

3. yılın en başarılı senaryosu (Murat Gülmez)

4. yılın en başarılı giyim tasarımı (Çevren Sarayoğlu)

5. yılın en başarılı ışık tasarımı (Mustafa Bal)

6. yılın en başarılı sahne müziği (Ali Erel)

7. yılın en başarılı hareket sırası (Gizem Erden)

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir