Borusan Contemporary'nin düzenlediği müdahaleler döngüsü, devam eden sergilere paralel olarak devam ediyor – KÜLTÜR & SANAT

Dizi kapsamında 25 Mayıs Cumartesi günü çocuklara yönelik bir sohbet etkinliği gerçekleştirilecek.

Çağdaş Borusan 2023-2024 sezonluk sergiler, Mat Collishaw: Aritmler Görmek Dijital mitolojiler Paralel olarak hazırlanan “Yarını Dinlemek” konuşma serisi devam ediyor!

Serinin bundan sonraki programlarında Mat Collishaw'un son dönem çalışmaları kamuoyunun beğenisine sunulacak. aritmiAyrıca multidisipliner yaklaşımla konuşacağımız iki panel ve 8-10 yaş arası çocuklara yönelik hazırlanmış bir söyleşi etkinliği de olacak. “Yarını Dinlemek” başlıklı konuşma dizisi kapsamında düzenlenen etkinlikler Perili Köşk'te gerçekleşecek.

aritmi açıklayıcı röportajlar

aritmi Serginin gerçekleşeceği söyleşiler deniz ekosistemlerinden ilham alıyor ve kültürel, bilimsel, teknolojik ve teorik bağlantıları keşfederek karşılıklı ilişkilerden oluşan entelektüel bir akış yaratmayı amaçlıyor.

İlk panelde sanatın, iklim değişikliği nedeniyle karşılaştığımız ana tehditleri anlamamıza nasıl yardımcı olabileceği sorulacak. 1 Haziran Cumartesi Aynı gün saat 14.00'te gerçekleştirilecek. Moderatörlüğünü Alice Sharp'ın üstlendiği panelde konuşmacılar şunlar: aritmi Sergi kitabının da yazarları arasında yer alan Hidrobiyoloji uzmanı Prof. Ekoloji alanında sivil toplum faaliyetlerini yürüten Dr. Muharrem Balcı ve gıda aktivisti Güneşin Aydemir. Panelde, doğal sistemlerimizde bozulma ve kaosa neden olan iklim değişikliği, doğaya yönelik geçmiş ve güncel yaklaşımlar dikkate alınarak ele alınacak.

aritmi açıklayıcı görüşmelerin bir parçası olarak 8 Haziran Cumartesi Cuma günü saat 14.00'te gerçekleşecek ikinci panelin moderatörlüğünü küratör ve sanat yazarı Sinan Eren Erk üstlenecek. Panelde Doç. Dr. Ebru Yetişkin ve küratör, sanat yöneticisi, sanatçı ve eğitimci Ekmel Ertan, teknolojinin günümüzde sanat, bilim ve iklim ile nasıl etkileşime girdiğini ve bu etkileşimlerin geleceğini tartışacak.

Çocuklarla yaratıcı tiyatro etkinliği: Deniz dinozorunun sırrı

Konuşma dizisinin bir parçası olarak, 25 Mayıs Cumartesi Saat 14.00'te ayrıca 8-10 yaş arası çocuklara yönelik yaratıcı dramaturji teknikleriyle hazırlanan söyleşi etkinliği de gerçekleştirilecek. Ecem Kodak öncülüğünde gerçekleştirilecek “Deniz Dinozorunun Sırrı” başlıklı etkinlikte, aritmi sergi için Mat Collishaw tarafından üretildi Pandorainteraktif bir çalışmayla gözlemlenecek. Sonraki Zootrop (Sirenlerin Çalması) Enstalasyonun “Deniz Biyoçeşitliliği” başlıklı merkezi katılımcı çocuklarla paylaşılacak.

“Yarının duruşması” konuşma serisinin programı.

aritmi sergi konferansları II: Deniz dinozorunun sırrı

Tarih: 25 Mayıs Cumartesi

An: 14:00-15:00

Teknik Direktör: Ecem Kodak

aritmi sergi konferansları III

Tarih: 1 Haziran 2024

An: 14:00-16:00

Moderatör: Alice Sharp

Konuşmacılar: Prof. Dr. Muharrem Balcı, Güneşin Aydemir

Not: Etkinlik dili İngilizcedir. Ardışık Türkçe tercümesi yapılacaktır.

aritmi sergi konferansları IV

Tarih: 8 Haziran 2024

An: 14:00-16:00

Moderatör: Sinan Eren Erk

Konuşmacılar: Doç. Dr. Ebru Yetişkin, Ekmel Ertan

Etkinlik biletlerini Biletix'ten temin edebilirsiniz.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir