Aliağalılar Hıdırellez Bayramı'na akın etti – KÜLTÜR VE SANAT

Çeşitli etkinliklerin gerçekleştiği şenlikte vatandaşlar baharın coşkusunu bir arada yaşadı. 7-77 yaş arası vatandaşlardan yoğun ilgi gören Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, baharın gelişini Aliağa halkıyla birlikte kutladı.

Aliağa Yörükler Derneği'nin Samurlu Oba Parkı'nda düzenlediği Hıdırellez şölenine Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Yörükler Derneği Başkanı Tuncay Narşap ve yönetimi, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. .

Zeybek gösterileri ve halk oyunları, çocuk yarışmaları, yumurta çuvalı ip atma yarışmaları, sanatçı Neslihan Yılmaz'ın mini konseri, temsili ateş yakma ve miniklere yönelik kukla gösterileri ile Aliağa dışından da yoğun katılım sağlanan festivalde renkli görüntüler oluştu. Festivale katılan vatandaşlara yöresel keşkek ve topalak yemekleri de ikram edildi.

Hıdırellez Bayramı'nda bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, şunları söyledi: “Hıdırellez Bayramı, Orta Asya'dan Balkanlar'a kadar birçok coğrafyada sevgi ve kardeşlikle kutlanıyor. Aliağa'mızda çok güzel bir ortam oluştu. “Bu güzel festivalin gerçekleşmesinde emeği geçen Aliağa Yörükleri Derneği yönetimine ve buraya gelerek bu coşkuyu paylaşan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Aliağa Yörük Derneği Başkanı Tuncay Narşap, birlik ve beraberlik ruhuyla düzenlenen etkinliğe katılan tüm Aliağa sakinlerine teşekkür etti.
Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir