Yerli turistler Kapadokya'yı gökten keşfetti

9 günlük tatil için ülkenin farklı yerlerinden Kapadokya'ya gelen turistler, gün doğumunda gerçekleştirilen sıcak hava balonu turuna ilgi gösterdi.

Ekipler, Nevşehir'in Göreme ilçesi ve Çavuşin köyü çevresindeki balon kalkış alanlarında günün erken saatlerinde hazırlıklara başladı.

Misafirlerin sepetlerle uğurlanmasının ardından gökyüzüne yükselen sıcak hava balonları bölgenin görüntüsüne renk kattı.

Sıcak hava balonu turuna çıkan yerli turistler, yaklaşık bir saat boyunca peribacalarıyla kaplı vadilerin üzerinde süzülerek doğal ve tarihi güzellikleri kuşbakışı gözlemledi.

Sıcak hava balonu turuna katılanlardan Ayça Aksoy, bir grup arkadaşıyla birlikte tatil için İstanbul'dan geldiklerini ve tatil sabahını gökyüzünde aydınlatan güneşle buluşmak istediklerini belirterek, şunları söyledi: Manzara muhteşem. Bir ay önce rezervasyon yaptırmıştık. Balona bineceğim için çok heyecanlıyım. 3 yıl önce kış mevsiminde binmiştim.” “Kışın çok farklı bir manzara var. Herkesi buraya davet ediyorum, ölmeden önce görülmesi gereken bir yer diyebilirim.” dedi.

Balonlarla uçmanın keyfini yaşamak için tatil döneminde Kapadokya'yı tercih ettiğini söyleyen Meltem Öztekin, şöyle konuştu: “Kapadokya'ya ilk gelişim, çok büyüleyici bir atmosfer var. Dün otelden balonların havalandığını gördüm, şimdi ise otelden havalanıyor. Bunun bir parçası olduğum için çok heyecanlıyım.” dedi.

Yerli turistler Kapadokya'yı gökten keşfetti

Kapadokya'nın ilginç bir coğrafyaya sahip olduğunu gözlemlediğini belirten Mustafa Kemal Murkalar, şöyle konuştu: “Çok güzel bir doğal çevreye sahip. Uzun zamandır görmek istediğimiz bir yerdi. Kapadokya'da tatil yapıp peri bacalarını yukarıdan görmek istiyorduk. kapat Geldiğimiz için çok mutluyuz.” dedi.

Sıcak hava balonu pilotu Fatih Uluçay, turizmciler olarak bölgeyi tatil için seçenlerin eğlenebilmesi için çaba harcadıklarını söyledi.

Bölgedeki bazı yerli ve yabancı turistler de vadinin yamaçlarında kamera önünde durarak gökyüzünde süzülen sıcak hava balonlarının oluşturduğu panoramanın fotoğrafını çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir