Saray Belediyesi'nde 23 Nisan Çocuk Şenliği'ne yoğun ilgi – KÜLTÜR SANAT

Saray Belediyesi'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlediği Çocuk Şenliği, kötü hava koşulları nedeniyle ertelenerek 27 Nisan Cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezi önünde gerçekleştirildi.Rengarenk atölyeler, aktiviteler ve şişme oyun gruplarının yer aldığı festivale çocuklar yoğun ilgi gösterdi ve doyasıya eğlendi.Saray Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği en büyük bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını, “23 Nisan Çocuk Bayramı” ile büyük bir coşkuyla kutladı. 23 Nisan Çocuk Şenliği, 27 Nisan Cumartesi günü saat 14.00-19.00 arasında Atatürk Kültür Merkezi önünde gerçekleştirildi. Renkli atölyeler, aktiviteler ve şişme oyun gruplarının yer aldığı festivale yaklaşık bin çocuk katıldı.
BAŞKAN TAŞYASAN: “ÇOCUKLARIMIZ BİZİM İÇİN HER ŞEYDEN DAHA ÖNEMLİ”
23 Nisan Çocuk Şenliği'nin açılış konuşmasını yapan Saray Belediye Başkanı Abdül Taşyasan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle düzenlediğimiz ve kötü hava koşulları nedeniyle ertelenen Çocuk Şenliğimize hepiniz hoş geldiniz ve şeref veriyorsunuz. Her şeyden çok değer verdiğimiz sevgili çocuklarımız güneşin altında bir arada olabilsin diye bu günü seçtik. Bugün değerli sanatçılarımız olacak. Çocuklarınıza burada bakacaksınız. Her şey yolunda giderse önümüzdeki 23 Nisan'da daha geniş ve kapsamlı programlarla sizlerle birlikte olacağız. Herkese bol eğlenceler ve iyi seyirler diliyorum.”
DİL ATÖLYESİ ÖĞRENCİLERİNDEN BÜYÜK ALKIŞ
Saray Belediyesi Dil Laboratuvarı'nda eğitim gören çocuklar, eğitmenleri Eda Kahraman eşliğinde “Duvar Biziz” şarkısını işaret diliyle seslendirdi. Çocuklar seyircilerden tam not aldılar ve büyük alkış aldılar.
ÇOCUKLARIMIZ EĞLENDİ
Atatürk Kültür Merkezi önündeki programda çocuklar kum boyama, kil boyama, dev resim, bilgisayarsız programlar, çocuk dans atölyeleri, şişme oyun grupları ve yüz boyama etkinlikleriyle keyifli anlar yaşadı. Festivalde çocuklara pamuk şeker, patlamış mısır ve limonata ikramı da yapıldı. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir