Şanlıurfa'da terör operasyonu: 13 gözaltı

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) koordinasyonunda Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı TEM Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, PKK/KCK terör örgütü PYD'nin yurt içi ve yurt dışındaki faaliyetlerinin tespit ve deşifre edilmesi için çalışma başlattı. /YPG ve örgüt mensuplarını yakalayın.

Yapılan çalışma sonucunda Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınan bilgiye göre, söz konusu terör örgütü adına örgütsel faaliyet yürüttüğü, örgüte silah ve mühimmat temin ettiği ve görev yaptığı belirlenen 11'i Suriye uyruklu 15 şüpheli tutuklandı. Kuruluş adına kurye olarak Şanlıurfa, Hatay, Mersin, İstanbul ve Bursa'da belirtilen adreslere gönderilmiştir. Eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda şüpheliler HA, EE, MO, M.Ç, AC, AA, AEAA, SO, HA, İ.E, HA, HE, HK tutuklandı. Diğer 2 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

Bu kişilerin adreslerinde yapılan aramalarda 2 adet uzun namlulu silah, 1 adet Mauser, 1 adet tabanca, 1 adet av tüfeği, 271 adet fişek, 3 adet uzun namlulu silah şarjörü, 1 adet tabanca şarjörü, 1 adet taşınabilir radyo ve 30 adet dijital malzeme ele geçirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir