MİT'ten PKK'ya sert darbe: 19 terörist yakalandı, 16 terörist etkisiz hale getirildi

Teröristler adım adım takip edildi. Operasyonlar en uygun zamanda gerçekleştirildi.

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın terör örgütü mensuplarına yönelik operasyonları nisan ayında da devam etti. MİT'in koordinasyonunda sınır ötesi ve yurt içinde yürütülen operasyonlarda 19 terörist yakalandı, 16 terörist etkisiz hale getirildi.


Ayn El Arap bölgesinde 2 terör operasyonu

Terör örgütü PKK/YPG'nin kadın örgütü YPJ'nin sözde lideri Vahide Atalay'a 5 Nisan'da operasyon düzenlendi. Terörist Atalay, Suriye'nin Ayn El Arap bölgesinde etkisiz hale getirildi. Aynı gün Ayn El Arap'ta düzenlenen başka bir operasyonda PKK/YPG'nin sözde faillerinden terörist İpek Demir yakalanarak Türkiye'ye götürüldü.


MİT Avrupa'daki teröristleri takip ediyor

Avrupa'daki terör örgütlerinin sözde liderleri bile MİT'in yakın takibi altında.
Örgüt, terör örgütü DHKP-C'nin sözde faillerinden Fehmi Oral Meşe'nin İsviçre'den İstanbul'a geleceğini tespit etti.

Bindiği uçak 18 Nisan'da İstanbul Havalimanı'na indiğinde MİT'in koordine ettiği operasyonda polisler tarafından ele geçirildi. İki gün sonra terör örgütü PKK/KCK'nin sorumlusu sözde Alman Kolonisi/Troisdorf'lu Mürsel Durmaz İstanbul'a geldiğinde havaalanında yakalandı.

24 Nisan'da MİT'in hedefi bir başka sözde Alman PKK/KCK lideriydi. Terör faaliyetlerinin merkezi olan Saim Çakmak yakından takip edildi.

Teknik ve fiziki takibin ardından operasyon düğmesine basılarak terörist Çakmak İstanbul'da yakalandı.


5 ilde örgüt üyelerine operasyon

30 Nisan'da MİT'in koordinasyonunda 5 ilde PKK/YPG terör örgütüne yönelik operasyonlarda 13 terör örgütü üyesi yakalandı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin etkili operasyonlarıyla gücü zayıflayan terör örgütü DEAŞ'ın faaliyetleri de MİT'in gözetiminde.

Örgütün sağladığı istihbarat desteğiyle Barış Pınarı Harekatı bölgesinde DEAŞ'ın sözde liderleri Ziyad El Hacı ve Musa Muhammed El Habib'e yönelik operasyon düzenlendi. Teröristler Suriye Ulusal Ordusu güçleri tarafından yakalandı.


Hakurk bölgesinde 15 terörist etkisiz hale getirildi

Nisan ayının son haftasında Kuzey Irak'ın Hakurk bölgesinde art arda operasyonlar düzenlendi.

Operasyonlarda aralarında sözde elebaşları ve eylem hazırlığı yapanların da bulunduğu 15 terörist etkisiz hale getirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir