KODA – KÜLTÜR VE SANAT'tan sezonun büyük finali

Karşıyaka Oda Orkestrası (K), yıl boyunca Karşıyaka Belediyesi Hikmet Şimşek Sanat Merkezi sahnesinde binlerce sanatsevere müzik ziyafeti sunuyor.ODA) 2023-2024 sezonunu alkışlarla selamlıyor. Sezon kapanış konserinde orkestra, Murat Cem Orhan yönetimindeki Blanc & Noir adıyla ülkemizi birçok uluslararası festivalde temsil eden Selin Şekeranber ve Yudum Çetiner'i ağırladı. Gecede, dönemin başarılı piyanist ve bestecilerinden Cem Esen'in Piyano ve Yaylı Çalgılar Dört El Konçertosu ile Mozart'ın 41. Senfonisi (Jüpiter)'in dünya prömiyeri yapıldı.

AYAKTA DURUYORLAR, ALKIŞLIYORLAR

Salonun tamamen dolduğu konser izleyicileri arasında; Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal ve eşi Altan Ünsal, İzmir Romanya Başkonsolosu Lilian Zamfiroiu, Amerika Birleşik Devletleri Fahri Konsolosu Güliz Balsarı, Slovenya İzmir Fahri Konsolosu Mazhar İzmiroğlu, KKTC Konsolos Yardımcısı Alp Buğra Bahadır Gültekin, Malta Fahri Konsolosu Ahmet Çalık, Fahri Konsolos Gabon'un Fahri Konsolosu Muzaffer Tağıl, Fas Fahri Konsolosu Fatih Çakmakoğlu ile Polonya ve Slovakya Fahri Konsolosluklarının yardımcısı Petek Edirgen de hazır bulundu. Performanslarıyla müzikseverlere unutulmaz bir konser yaşatan sanatçılar, gecenin sonunda ayakta alkışlandı.

“KODA GÖZÜMÜZDÜR”

Sanatçılara çiçek vererek tüm konuklar adına teşekkür eden Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, şunları söyledi: “Bütün sanatçılarımız muhteşemdi, çok mutluyuz, teşekkür ederiz. KODA, klasik müziğin ikinci plana atıldığı bir dönemde parlayan bir yıldız. Türkiye'de ilçe belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren ilk ve tek oda orkestrası olma özelliğini taşıyor. Sanatçılarımızın tamamı konservatuar mezunudur. Ne kadar genç olursa olsun kendi alanında doktora yapmış olanlar var. Hepsi çok kıymetli ve birçok genç sanatçımıza örnek olduklarını düşünüyorum. Bir ilçe belediyesi bünyesinde oda orkestrasının bulunması kültür ve sanat açısından büyük bir misyondur. KODA gözbebeğimizdir. “Bütün bunları hep birlikte geliştirelim ve Türkiye'ye örnek olalım” dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir