“KKTC, Türkiye ve Azerbaycan tıp alanında güçlerini birleştirmeli”

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Girne kentinde düzenlenen Türkiye, Azerbaycan ve KKTC ortak pediatri eğitim toplantısının açılış oturumunda konuşan Ersin Tatar, bağımsız bir devlet olarak geleceğe yönelik kararlı adımlar attıklarını vurgulayarak katılımcılara teşekkür etti. Doğu Akdeniz'de Türk.

KKTC'nin sesinin dünyaya duyurulması ve tıp alanında iş birliğinin geliştirilmesi için Girne'de üç devletin katılımıyla düzenlenen toplantının önemine vurgu yapan Tatar, şöyle konuştu: “Bir millet, üç devlet bir organizasyon düzenlemenin mutluluğunu yaşıyorum. Mavi Vatan'da önemli bir konferans çocuklarımıza da faydalı olacak. “Bağlarımızı da güçlendirecek.”


Türkiye, Azerbaycan ve KKTC arasındaki ortak pediatri eğitim toplantısı 21 Nisan'da sona erecek

Tatar, Azerbaycan ve Türkiye'den doktorların ülkesine gelmesinin KKTC'nin sağlık alanında gelişmesine katkı sağlayacağını vurgulayarak, şöyle konuştu: “KKTC, Türkiye ve Azerbaycan tıpta güçlerini birleştirmeli. Üç ülkenin potansiyelini değerlendirmesi gerekiyor. Tıp alanında görüş alışverişi ve işbirliği esastır.” “Türk dünyasına büyük fayda sağlayacağına inanıyorum.” dedi.

Türkiye Milli Pediatri Derneği öncülüğünde Girne'deki bir otelde başlayan Türkiye, Azerbaycan ve KKTC ortak pediatri eğitim toplantısı 21 Nisan'da sona erecek.

Üç ülkeden çok sayıda akademisyen, doktor ve sağlık çalışanının katılacağı toplantıda pediatri alanındaki son gelişmeler, yenidoğan, bebek, çocuk ve ergenlerin sağlıklı yaşamı ile patolojik süreçler ele alınacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir