Hurdacıların sanayi sitesinde yangın devam ediyor

Öğle saatlerinde İvedikköy ilçesindeki çöp depolama tesisinde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle kısa sürede gelişen yangın nedeniyle gökyüzünde kalın bir duman tabakası oluştu.

İhbarın ardından bölgeye Ankara, Etimesgut ve Sincan ilçelerinden çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Henüz söndürülemeyen yangına helikopter ve itfaiye ekipleri de müdahale etti.

Bölgede park halinde bulunan iki araç da yakıldı.


Serbest bırakılma nedeni henüz bilinmiyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Şefi Levent Çeri, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilk ihbarın hurdalık ve açık alanda lastik yangını olduğunu söyledi.

Yangının meydana geldiği açık alanda fabrikaların yan yana faaliyet gösterdiğini belirten Çeri, şöyle konuştu:

“Henüz sebebini tam olarak bilmiyoruz ama bize ilk haber açık alanda çöp yangını olarak geldi. İtfaiyelerimizin ve izinli itfaiyecilerimizin tamamı bölgede bulunuyor. Ayrıca hava talebinde bulunduk. Diğer birimlerden de destek var. Şu anda bölgeye bir tanesi geldi. Çalışmalarımız devam ediyor. Biz hâlâ bölgedeyiz. “Çok uzaklaşmadan onun yolunu kesmeye çalışıyoruz. Can kaybı bulunmamaktadır. Rüzgar ne yazık ki çok etkili. Oldukça etkilidir ve birçok lastik açık havada birikmektedir. Yakındaki mağazaların bahçelerinde lastikler sürekli birikiyor. Ne yazık ki bulaşma var. Havadan ve karadan müdahale ederek bunu engellemeye çalışıyoruz.”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da olay yerine giderek ekiplerin çalışmalarını inceledi ve yetkililerden bilgi aldı.

Ankara'da bir hurdacının sanayi sitesinde yangın devam ediyor


Ankara Valisi: Ölü ve yaralı yok

Ankara Valisi Vasip Şahin, TRT Haber'e açıklama yaptı.

Yangında herhangi bir ölüm ya da yaralanmanın yaşanmadığını anlatan Şahin, şöyle konuştu: “İlk bilgilere göre yangın, lastiklerin açık havada depolandığı alanda çıktı. Malzemenin kauçuk esaslı olması yoğun duman oluşturdu. Devam ediyoruz. Yangına müdahale etmek için havadan 4 yangın helikopteri ve 1 uçak müdahale ediyor. Buradaki çalışanlar ve siviller de yangına müdahale ediyor.” “Tahliye edildi” dedi.

Ankara'da bir hurdacının sanayi sitesinde yangın devam ediyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir