“Geleneksel Türk Sanatı Atölyesi ve Sergisi” sanatseverlerle buluştu – KÜLTÜR VE SANAT

Etkinliğin açılış gününde AB Kağıt ve Kitap Sanatları Müzesi'nde düzenlenen kişisel sergilerde; Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü, Hat Sanatı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muhammet Bilgin ve Doç. Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Halı, Halı ve Eski Tekstil Desenleri Bölümü. Dr. İ.MV Noyan Güven'in eserleri sanatseverlerle buluştu. Açılış programına AB Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, Kağıt ve Kitap Müzesi Müdürü Dr. Seda Ağırbaş, Avrupa Güzel Sanatlar, Tasarım ve Tasarım Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölüm Müdürü katıldı. Mimarlık, Doç. Dr. Hatice Tozun, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan şunları söyledi: “Üniversitemiz, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Etnografya Müzesi ve Kağıt ve Kitap Sanatları Müzesi olarak özel bir statüye sahiptir. Yıl boyunca bu iki müzede çeşitli etkinlikler düzenlendi. Bu serginin açılışını 18-24 Mayıs tarihleri ​​arasında Müzeler Haftası kapsamında gerçekleştiriyoruz. Kastamonu Üniversitesi'ndeki hocalarımız bize destek oldu. Onlara teşekkür ediyoruz. Öğretmenlerimiz bize işlerini anlattılar ve çok değerli bilgiler aldık. Öğretmenlerimize hem şahsım hem de kurumumuz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Müzeler Haftası'nın Türkiye'de ve dünyada kutlandığını vurgulayan Ege Üniversitesi Kağıt ve Kitap Sanatları Müzesi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Seda Ağırbaş, “Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak, Rektör Yardımcımız. Prof. Dr. Mehmet Ersan'ın ve Ege Üniversitesi Rektörlüğü Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı'nın desteğiyle bugün bu serginin açılışında bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Değerli misafirlerimiz Doç. Dr. Muhammed Bilgen ve Doç. Dr. Noyan Güven hocalarımız çalışmalarıyla bizlere katkıda bulundular. Onları müzemizde ağırlamaktan mutluluk duyduk” dedi.

Konuşmaların ardından Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Ersan tarafından sanatçılara “Teşekkür Belgesi” takdim edildi. Daha sonra katılımcılar sergiyi gezerek eserleri incelediler.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir