Gaziemir Gençlik Festivali başlıyor – KÜLTÜR SANAT

14 Mayıs'ta başlayacak festivalde spor müsabakaları ve halk oyunları gösterileri yer alacak. Festival sonunda Elder Uncle grubu konser verecek.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Gaziemir Belediyesi'nin düzenlediği Gaziemir Gençlik Şenliği ile büyük bir coşkuyla kutlanacak. Belediye kursiyerleri, 14-19 Mayıs tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek festival kapsamında düzenlenen spor müsabakalarında yeteneklerini sergileyecek. 6 gün sürecek kutlama Voleybol Turnuvası ile başlayacak. 14-15 Mayıs tarihlerinde Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek turnuvada takımlar arasında çekişmeli maçlar oynanacak.
16 Mayıs Perşembe günü Gaziemir ilçe stadyumunda gerçekleştirilecek açık hava spor etkinliğinde katılımcılar eğitmenler eşliğinde Zumba ve aerobik yapacak. 17 Mayıs Cuma günü saat 19.00'da Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek jimnastik gösterisinde belediyenin çırak çocukları, kurslarda öğrendiklerini hayata geçirecek. Belediyenin tekvando kursiyerleri de 18 Mayıs'ta düzenlenecek Tekvando Gösterisi'nde minderlere çıkarak hünerlerini sergileyecek.

Plakada kıyasıya mücadele
Gaziemir Gençlik Şenliği kapsamında 17-18 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek 3×3 sokak basketbolu turnuvasına İzmir'in dört bir yanından basketbolcular katılacak. Gaziemir İlçe Stadyumu yanındaki basketbol sahasında gerçekleştirilecek turnuvada maçlar genç yıldızlar ve büyükler olmak üzere iki grupta oynanacak. Uluslararası Basketbol Federasyonu'na (FIBA) kayıtlı turnuvanın karşılaşmalarının sonuçları, FIBA ​​web sitesinin 3×3 etkinlikler bölümünde yayınlanacak.

Yaşlı amca sahneye çıkacak
Bayram kutlamaları kapsamında düzenlenecek 13. Gaziemir Belediyesi Halk Dansları Gecesi'nde belediye kursiyerleri danslarını sergileyecek. 18 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00'de festival alanında gerçekleştirilecek akşamda 11 farklı bölgeden gelen halk oyunlarını sergileyen kursiyerler halka görsel bir şölen sunacak.
Elder Uncle grubu 19 Mayıs Pazar günü Festival Alanı'nda sahne alacak. Yaşlı Amca, alanı dolduracak binlerce genç hayranın önünde şarkılarını seslendirecek. Konser saat 21.00'de başlayacak.

Başkan Işık'ın festival daveti
Gaziemir Belediye Başkanı Ünal Işık, şunları söyledi: “Ülkemizi Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda geleceğe taşımak, ülkemizi engelsiz bir şekilde geleceğe taşımak, başta gençlerimiz olmak üzere, ülkemizin her bireyine büyük bir sorumluluk düşmektedir. ve ülkeyi terk eden Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı çağdaşlık ve bağımsızlık yolunda yorulmadan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı 14-19 Mayıs tarihleri ​​arasında Gaziemir Gençlik Bayramı ile kutlayacağız. Tüm vatandaşlarımızı festivalimize katılmaya ve festivalimizi büyük bir coşku ve gururla kutlamaya davet ediyorum” dedi.
Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir