Galaxy Ultra Kısa Film – KÜLTÜR SANAT yarışmasında ödül alan kısa filmler belli oldu

Fotoğraf ve video çekimine yeni bir boyut kazandıran Galaxy Ultra kamera özellikleriyle sanatı birleştirerek genç sinemacı adaylarını yaratıcı yolculuklarında teşvik etmeyi amaçlayan Galaxy Ultra Kısa Film yarışmasının kazananları belli oldu.

Samsung'un düzenlediği Galaxy Ultra Kısa Film Yarışması, genç yönetmen adaylarına yeteneklerini sergileyerek sinema dünyasına ilk adımlarını atabilecekleri eşsiz bir platform sunuyor. Yarışma, bir yandan geleceğin yönetmenlerinin keşfedilmesini ve yeteneklerinin geliştirilmesini desteklerken, diğer yandan artık gündelik hayatın bir parçası haline gelen akıllı telefonların sanatsal bir ifade aracına dönüşebileceğini göstermeyi de amaçlıyor. genç yaratıcıların elinde.

Samsung Türkiye'nin yaratıcılığı ve yeni fikirlere açıklığı destekleyen Galaxy Ultra Kısa Film yarışmasının jürisi bu yıl Gülse Birsel, Melikşah Altuntaş, Büşra Pekin, Kıvanç Sezer, Murat Azdemir, Aşkın Baş Yıldız ve Cihad Baytüre'den oluşan 7 kişiden oluşuyor. devraldı. Yarışma jürisi 7 Mayıs'ta Soho House'ta toplanarak yarışmanın kazananlarını açıkladı.

Genç yönetmen adayları, Galaxy Ultra'nın gelişmiş video özellikleriyle yeteneklerini sergiledi

Galaxy Ultra Kısa Film yarışmasına üniversite ve lise kategorilerinden başvurular alındı. Yönetmenliğini Oğuzhan Kara ve Şevval Kaynak'ın üstlendiği film, üniversite kategorisinde birincilik ödülü aldı. Hizmetkar Film layık görülse de, Karar Beliz Kaya filmiyle, sarıl bana Onur Karakuş'a da mansiyon ödülü verildi. Lise kategorisinde Geç tarih Boran Şen birincilik ödülünü almaya hak kazanırken Teşhir ve mutluluk maskeleri Poyraz Demirci filmiyle Haber stüdyosu Zeynep Yeşiltepe filmiyle mansiyon ödülü aldı.

Ödüllü kısa filmlerde genç yönetmen adayları, ultra geniş açılı kamera, güçlü lensler ve ultra yüksek çözünürlüklü video özelliklerinin yanı sıra yenilikçi video çekim modlarından da yararlanarak yeteneklerini sergilediler ve etkileyici sahneler yakaladılar. Galaxy Ultra'nın Dengeli Süper modunda ve karanlık sahneleri çekerken harikalar yaratan Nightography gece modu.

Galaxy Ultra'nın geniş çekim modları ve kamera özellikleri, yeniliğe açık ve yaratıcılıklarını ortaya koymak isteyen tüm kullanıcılara sonsuz olanaklar sunuyor. Samsung Türkiye, Galaxy Ultra Kısa Film yarışmasıyla tüm genç ve yaratıcı ruhları hem gelişmiş kamera özelliklerinin sunduğu sonsuz olanakları hem de kendi iç dünyalarını keşfetmeye teşvik ediyor.

Genç yönetmen adaylarının özgün, yenilikçi ve deneysel hikayeler anlattığı ödüllü kısa filmleri çok yakında Samsung Türkiye YouTube kanalında sizlerle olacak.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir