Devremülk sahiplerini 5 milyon lira dolandıran şüpheliler tutuklandı

Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş ekipleri, kendilerini “emlakçı” ve “devre tatil yatırımcısı” olarak tanıtan şüphelilerin, 10 devre mülk sahibini yaklaşık 5 milyon lira dolandırdıklarının öğrenilmesi üzerine soruşturma başlattı.

Polis, şüphelilerin Osmangazi ilçesindeki bir alışveriş merkezinde ofis açtıklarını ve mağdurların güvenini kazanmak için “çağrı merkezi” izlenimi verdiklerini söyledi. Termal ilçesindeki devremülk sahiplerini yurt dışındaki gayrimenkullerini yüksek fiyata satma vaadiyle ikna ettiler. Farklı hesaplara gönderildiğini keşfetti.

Ayrıca devremülk sahiplerinin şifrelerle kayıt altına alındığı, şüphelilerin mağdurları kandırmak ve ikna etmek amacıyla konuşma metnini sekreterlere okuttuğu belirlendi.


1000 devre mülk sahibinin isminin yer aldığı listeye el konuldu

Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, Bursa Başsavcılığı ve U.Ç.'nin koordinasyonunda müdahale etti. (31), Ş.TB (24), SB (25), Ş.S.Ç. (20), SY (29) ve YU'yu (23) yakaladı.

Ofiste yapılan aramalarda yaklaşık 1000 devremülk sahibinin kişisel bilgilerini içeren belge ve dijital materyallerin yanı sıra sekretaryalarda okunan konuşma metinlerine de el konuldu.

Gözaltına alınan ve emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 6 şüpheliden 5'i, hakim tarafından “nitelikli dolandırıcılık” suçundan tutuklanırken, SY adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir