Cumhurbaşkanlığı Özel Kalemi Hasan Doğan'ın babası Osman Doğan için cenaze töreni düzenlendi.

Cumhurbaşkanlığı özel sekreteri Hasan Doğan'ın babası Osman Doğan, bir süredir Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'nde tedavi görüyordu. Yoğun bakımda tedavisi devam eden Osman Doğan hayatını kaybetti.

Osman Doğan için öğle namazının ardından Ankara Hacı Bayram Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş cenaze namazını kıldı.

Osman Doğan'ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ünal Üstel, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Milli Eğitim Bakanı Alparslan Bayraktar da katıldı. Namaza Fahrettin Koca ve TRT Genel Müdürü katıldı. Aralarında Mehmet Zahid Sobacı'nın da bulunduğu çok sayıda siyasetçi ve bürokrat saf tuttu.

Namazın ardından Osman Doğan'ın naaşı Kızılcahamam'ın Yukarıçanlı köyünde toprağa verildi. Kızılcahamam'daki cenaze törenine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala ve TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı'nın da aralarında bulunduğu siyasetçiler ve bürokratlar katıldı. Hasan Doğan, cenaze töreninin ardından törene katılanların taziyelerini kabul etti.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de Osman Doğan'ın vefatı nedeniyle başsağlığı dileklerini paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir