Çatı Bostanlı sanatın 'markası'nın yüzü olacak – KÜLTÜR SANAT

Karşıyaka Belediye Başkanı B. Yıldız Ünsal, İzmir'in en büyük ve kapsamlı sanat merkezlerinden Çatı Bostanlı'yı ziyaret etti. Etkinlik alanlarını ve sergi salonunu gezen Başkan Ünsal, “Çatı Bostanlı'yı İzmir'de sanatın markası haline getireceğiz” dedi.

SERGİ SALONU, SERAMİK ATÖLYESİ, KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Başkan Ünsal, Karşıyaka'nın kültür ve sanat hayatına katkı sağlayan en önemli merkezler arasında yer alan Çatı Bostanlı'yı ziyaret ederek sergi salonu, Çatı stüdyosu, Mehmet Tüzüm Kızılcan seramik atölyesi ve toplantı salonları hakkında bilgi aldı. Kayıt stüdyosu ve seramik atölyesinde gerçekleştirilecek etkinliklerle gençlerin sanata ilgisine katkı sağlanacağını belirten Ünsal, Cumhuriyetin gelişim sürecini anlatan Bir Millet Uyanıyor sergisini ilgiyle gezdi. Haziran ayına kadar açık kalması bekleniyor. Sergi alanının gelecekte en değerli koleksiyonlara ve önemli sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapacağını belirten Ünsal, okullar ve sivil toplum kuruluşlarının merkeze ziyaretlerinin artacağını söyledi.

“GENÇLERİN SANATA İLGİSİ ARTACAK”

Karşıyaka Belediye Başkanı B. Yıldız Ünsal ise şunları söyledi: “Çatı Bostanlı, İzmir'in en donanımlı sanat merkezleri arasında yer alıyor. Burada sanatsal faaliyetleri geliştireceğiz, kültürel faaliyetleri artıracağız. Bu alandaki etkinlik ve sergilere gençlerin, öğrencilerin ve sivil toplum kuruluşlarının daha fazla katılımını sağlayacağız. Açacağımız sergilerle Çatı Bostanlı'yı İzmir'in markasının sanattaki yüzü yapacağız” dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir