Burdur'da Yol Güvenliği Haftası etkinliği düzenlendi

Özgürlük ve Demokrasi Meydanı'nda başlayan etkinlikte Vali Türker Öksüz, Burdur İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Güder ve öğrenciler ellerinde pankart ve bayraklarla Cumhuriyet Meydanı'na yürüdü.

Vali Öksüz, burada yaptığı açıklamada, trafikte yayaların güvenliğine dikkat çekmek amacıyla “Yayalar kırmızı çizgimizdir” ve “Trafikte her yıl daha iyi” kampanyaları yürüttüğünü söyledi.

Karayolu kazalarından kaynaklanan can kayıplarını yüzde 50 oranında azaltmayı hedefleyen Karayolu Güvenliği Strateji Belgesi 2021-2030'un Karayolu Güvenliği Eylem Planı'nın genelge olarak Resmi Gazete'de yayımlandığını hatırlatan Öksüz, ” Artık önümüzde başkanlık genelgesi var, bu konuda ilkelere saygı duyarak ilerleyeceğiz.” Dedi.

İl Emniyet Müdürü Bitirik ayrıca, kentte trafik akışının daha güvenli hale getirilmesi amacıyla drone, radar, sabit ve ring uygulamalarıyla KGYS denetimlerinin aralıksız devam ettiğini belirterek, “Okul servisleri denetimleri 2024 yılının ilk 4 ayında yoğun bir şekilde devam ediyor. 158 bin 668. araç kontrol edildi. Şehirde 57 bin 995 araç sahibi ve sürücüsüne ise 113 milyon 337 bin 362 lira idari para cezası uygulandı.” dedi.

Programda emniyet kemeri simülasyon aracı, portatif trafik eğitim parkı ve alkol simülasyon gözlüğü çocuklara uygulamalı olarak sunulurken, yürüyüş güzergahı da Vali Öksüz ve protokol üyeleri tarafından boyandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir