Buca Belediyesi'nden 19 Mayıs'a heyecan dolu film – KÜLTÜR SANAT

Özellikle gençler ve çocuklara yönelik ilçedeki sosyal demokrat belediyecilik örneklerinin gösterildiği filmde, Atatürk vurgusu duygusal anlara yol açtı. Filmde oyuncu Elifnaz Ürünal rol alırken, Buca Belediye Başkanı Görkem Duman da kısa süreli rol aldı.

Yerel seçimlerin ardından popülist yönetim anlayışıyla ilçede sunduğu hizmetlerle adından söz ettiren Buca Belediyesi, bu kez 19 Mayıs'a özel hazırladığı kısa filmle Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü andı. Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı.

Filmde mahallenin tarihi ve kültürel mekanlarının yanı sıra özellikle gençlerin faydalanabileceği sosyal yapılardan kesitler gösterildi. Filmde Buca'nın tarihi sokakları ve doğal güzellikleri ön plana çıkarken, mahallenin ruhunu en iyi anlatan Mustafa Kemal Atatürk'ün büstleri ve heykelleri ise en dikkat çekici noktalar olarak öne çıktı.

Filmi sosyal medya hesabından yayınlayan Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, paylaşımında şunları yazdı: “Savaşın simgesi olan İzmir'in Buca kentinde gençlerin ve çocukların mutlu bir yaşam sürmeleri için çalışıyoruz. … Güvendiğiniz Cumhuriyeti sonuna kadar korumak için.” … 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.”
Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir