“Bozdoğan-43” operasyonunda 5 terörist etkisiz hale getirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Kahramanlarımızın dağ zirvelerinde, dar geçitlerde, uçsuz bucaksız ovalarda nefesleri ve ayak izleri var. Hainlerin boynunda olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Yerlikaya, Ağrı ve Batman İl Jandarma Komutanlıkları tarafından, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Daire Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinasyonunda yürütülen istihbarat çalışması sonucunda operasyon düzenlendiğini bildirdi. Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi kırsalında ve Batman'ın Hasankeyf ilçesine bağlı Palamut Köyü kırsalında.

Yerlikaya, Hava Kuvvetleri Komutanlığı uçak, ATAK helikopteri ve J-SİHA saldırısının desteğiyle Jandarma özel harekat (JÖH), Jandarma komando timleri ve güvenlik görevlileri ile teröristler arasında sıcak temas kurulduğunu söyledi. diye konuştu. Yaşanan çatışmada bölücü terör örgütüne mensup teröristlerin silahlarla etkisiz hale getirildiğini kaydetti.

“Son terörist etkisiz hale getirilene kadar durmayacağız”

Bakan Yerlikaya operasyonlara ilişkin şu bilgileri verdi:

Doğubayazıt operasyonunda etkisiz hale getirilen ve İçişleri Bakanlığı'nın terörden arananlar listesinde kırmızı kategoride yer alan 'Şehmus Malazgirt' kod adlı Yılmaz Öner, 27 güvenlik görevlisinin katıldığı toplam 18 eyleme katıldı. Palamut köyü kırsalında etkisiz hale getirilen turuncu kategorideki teröristlerin 'Şervan Botan' kod adlı Hazret Kaçar kodlu Şakir Erdemci olduğu belirlendi. 'Eylem' isimli, 'Nurhak' kod isimli Nurettin Tekin ve 'Axin' kod isimli Zeynep Özkan'ın, “Toplam 3 eyleme 1 güvenlik korucunun şehit olduğu, 2 güvenlik korucunun da yaralandığı doğrulandı.”

“Şehitlerimizin kanı geride kaldı. Son terörist etkisiz hale getirilene kadar durmayacağız, tereddüt etmeyeceğiz️.” Yerlikaya, operasyonu yürüten Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Jandarma ve Güvenlik Korucularını tebrik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir