Biden'ın mesajı: “Netanyahu'nun Gazze'deki eylemleri hatadır”

Biden, ABD'de İspanyolca yayın yapan Univision kanalına verdiği röportajda Netanyahu hükümetinin Gazze'ye yönelik tutumunu değerlendirdi.

Netanyahu'yu Gazze'deki eylemlerinden dolayı eleştiren Biden, “Yaptığı şeyin hata olduğunu düşünüyorum. Yaklaşımına katılmıyorum.” Dedi.

Biden, İsrail'i Gazze'de derhal ateşkes sağlanması ve insani yardımların erişimine izin verilmesi için adım atmaya çağırarak, şunları söyledi: “(Gazze'de) halkın tıbbi ve gıda ihtiyaçlarının karşılanmamasının hiçbir mazereti olamaz. Bunun derhal yapılması gerekir. “dedi.

ABD Başkanı Biden, 4 Nisan'da İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile yaptığı telefon görüşmesinde “Gazze'de derhal ateşkes” ve “İsrail'in bu konuda ateşkes yönünde adım atması” çağrısında bulundu.

Toplantıda ayrıca World Central Kitchen (WCK) adlı uluslararası insani yardım kuruluşunun 7 çalışanının İsrail tarafından öldürülmesine değinen Biden, WCK ve bölgede çalışan insani yardım kuruluşlarına ve Gazze'deki insani duruma yönelik saldırıların “özel amaçlı” olduğunun altını çizdi. kabul edilemez”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir