Bayraklı Belediyesi Halk Dansları Festivali – KÜLTÜR SANAT

Gösterimleriyle izleyicilerden tam not alan kursiyerler, yöresel halk oyunları sergiledi. Geleceğe parlak nesiller yetiştirmek ve geleceğin başarılı sanatçılarının yetişmesine katkıda bulunmak istediğini belirten Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, şöyle konuştu: “Bu konudaki sanat-kültür etkinliklerimizi, kurslarımızı ve faaliyetlerimizi önümüzdeki dönemlerde daha da artıracağız. “

YERLİ OYUNLAR TAKDİR ETTİ

Bayraklı Sanat ve Müzik Akademisi (BASAMAK) kursları kapsamında Süvari Kaptan Şerafettin Kültür ve Hizmet Merkezi'nde halk oyunları eğitimi alan 368 kursiyerden 94'ü, yıl içinde öğrendiklerini yıl sonu etkinliğinde sergiledi. Onur Açık Hava Tiyatrosu'nda düzenlendi. Farklı bölgelerden gösterilerle seyirci önünde performans sergileyen çırakların performansları büyük beğeni topladı. Bayraklı Belediyesi halk oyunları ekibi, konuk olarak katılan İzmir Gençlik ve Spor Kulübü İl Müdürlüğü'nün Muğla Zeybeği, Üsküp, Gaziantep ve Karadeniz bölgelerinden hazırladığı halk oyunları gösterileriyle izleyicilere eğlenceli dakikalar yaşattı. yıl sonu gösterisinde; Bornova Sanat Kulübü Halk Dansları Ekibi Bitlis yöresine ait danslarıyla; Sirtaki gösterisiyle halkın beğenisini kazandı.

GELECEĞİN SANATÇILARINI BAYRAKLI'DAN ÇIKARMAK İSTİYORUZ

Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, şunları söyledi: “Bayraklı Belediyesi olarak sanatı isteyen herkese ulaştırıyoruz. Tiyatrodan piyanoya, arkeolojiden astronomiye, bağlamadan halk oyunlarına kadar 17 alanda sunduğumuz kurslara her yıl ortalama 4 bin vatandaşımız katılıyor. Önümüzdeki dönemlerde Bayraklı'da bu konudaki kültür-sanat etkinliklerimizi, kurslarımızı ve faaliyetlerimizi imkanlarımız ölçüsünde daha da artıracağız. Daha çok vatandaşa ulaşmak, Bayraklı'da geleceğe parlak nesiller yetiştirmek ve geleceğin başarılı sanatçılarının yetişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Gösterileriyle bizlere keyifli anlar yaşatan, farklı bölgelerden gösterileriyle bizleri etkileyen halk oyunları grubumuzu ve emeği geçenleri yürekten kutluyorum” dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir