Başkan Tugay, Alaçatı Bitki Festivali'nin açılışını yaptı – KÜLTÜR SANAT

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Cemil Tugay, Çeşme Belediyesi tarafından bu yıl on üçüncüsü düzenlenen Alaçatı Bitki Festivali'nde vatandaşlarla buluştu. Başkan Tugay, her yıl katlanarak büyüyen ve yoğun ilgi gören festivalin daha da gelişmesine katkı sağlamaya devam edeceklerini söyledi.

Türk turizminin cenneti Çeşme'de, Çeşme Belediyesi tarafından bu yıl “Kendine Dönüş” temasıyla düzenlenen 13. Alaçatı Bitki Festivali başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Cemil Tugay, Alaçatı Ot Festivali'nde vatandaşlar ve tüccarlarla buluştu. Başkan Tugay'a eşi Öznur Tugay, Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli ve CHP Çeşme İlçe Başkanı Sait Kavasoğulları da eşlik etti. Festival kapsamında Şefler Meydanı'nda şifalı otlarla hazırlanan leziz yemekler hazırlandı. Başkan Tugay, ustaları bir süre gözlemledi ve kendisine ikram edilen böreklerin tadına baktı. Başkan Tugay daha sonra beraberindeki heyetle birlikte şifalı ot stantlarını ve bu yıl festivale eklenen sanat sokağını gezdi.

Alaçatı Ot Festivali bu sene çok farklı

İzmir Büyükşehir Belediye Bakanı Dr., festivalin bu yıl diğer yıllara göre daha kalabalık olduğunu vurgulayarak, bundan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Cemil Tugay, şunları söyledi: “Festival kapsamında hem öz kültürümüzü yaşatmak hem de Alaçatı'yı yerli ve yabancı turistlere tanıtmak amacıyla 'Öz'e Dönüş' temalı bir dizi etkinlik düzenlendi. Çeşme Belediye Başkanımız Lal Denizli ve arkadaşlarını tebrik ediyorum. İlk gün burada vatandaşlarımızın yanında olmak istedim. Her fırsatta geleceğiz. Zaten oldukça kalabalık olduğunu görüyoruz. Gelen herkesin memnun ayrılacağını umuyorum. Her yıl kalitesi artan bu festivale elimizden geldiğince katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

9 günlük tatilden sonra bile festival nedeniyle oteller dolu

Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli, şunları söyledi: “Bugün festivalimizin ilk günü ve tatilin ardından olmasına rağmen otellerimiz dolu. Bu yıl ilk kez diğer yıllarda yapılmayan etkinlikler için alan oluşturduk. Çocuklara, gençlere ve kadınlara özel etkinliklerimiz var. Sokak sanatçılarımız, sokak sanatımız, edebiyatımız, röportajlarımız gibi birçok alanda yeniliklerimiz var. Heyecanlıyız. “Tüm misafirlerimize 4 gün boyunca keyifli vakit geçirmelerini diliyorum” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Cemil Tugay'a yoğun ilgi

Festivalde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay'a yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, hatıra fotoğrafı çektirerek Başkan Tugay ile tek tek sohbet etti. Başkan Tugay, seramik sanatçısı Murat Kuru'dan sanat sokağındaki seramik enstrümanı “Ocarina” hakkında bilgi alırken, solist Bengisu Demirbaş'ın eserlerine alkışlarla eşlik etti. Ayrıca yazar Barış İnce, “Öksüzler” adlı romanını Cumhurbaşkanı Cemil Tugay'a hediye etti.

Bayraklı'da yaşayan Duran Topaloğlu, Başkan Tugay'ın büyükşehir belediye başkanı olmasından duyduğu mutluluğu dile getirerek, şunları söyledi: “Sizi gördüğüme çok sevindim. Harika şeyler başaracağınıza eminim. “İzmir’e çok yakışıyorsun” dedi.

Alaçatılı tüccarlar Melek Çevik ve Sevda Elbir ise şunları söyledi: “İlçemize renk kattınız. “Hem başkanımız Lal'in hem de sizin mükemmel yatırımlar yapacağınızdan eminiz” dedi.

Festival 21 Nisan'a kadar renkli etkinliklerle devam edecek.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir