Ardahan'da seçimlerin yenilenmesine karar verildi

Kent merkezinde kesinleşmeyen sonuçlara göre CHP'nin adayı ve mevcut belediye başkanı Faruk Demir 5 bin 49 oy alırken, AK Parti'nin adayı Yunus Baydar ise 4 bin 875 oy aldı.

AK Parti İl Başkanlığı, Merkez İlçe Seçim Kurulu'nun tüm sandıkların yeniden sayılmasına ve seçimlerin iptaline karşı çıktı.

Meclis, AK Parti'nin dilekçelerle sunduğu delillere dayanarak seçimlerin oy çokluğuyla yenilenmesine karar verdi.

AK Ardahan Partisi Seçim İşleri Başkanı Avukat Mehmet Kurukaya, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Ardahan halkının iradesine destek vermek için bir araya geldiklerini söyledi.

Tüm belgelerin delil olarak sunulduğunu belirten Kurukaya, şöyle konuştu:

“Muhalefetimiz oy çokluğuyla kabul edildi ve seçimlerin yenilenmesine karar verildi. Bu karardan da anlaşılacağı üzere ileri sürdüğümüz itirazlar sağlam temellere dayanmakta ve hukuka uygundur. Söz konusu karar, İl Seçim Kuruluna itiraz imkanı mevcut olup, itiraz sürecinin tamamlanması beklenmektedir.”

AK Ardahan Partisi belediye başkan adayı Yunus Baydar, kararın kısa süre önce geldiğini belirterek, “Ancak karşı partinin ilçe seçim kurulunun iradesini hiçe sayarak toplumu manipüle etmeye çalıştığını gördük.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir