23 Nisan Satranç Turnuvası heyecanı başladı – KÜLTÜR SANAT

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya İl Satranç Temsilciliği işbirliğiyle düzenlenen 15. Geleneksel Satranç Turnuvası başladı.

Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezi'nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvasına 7-12 yaş grubunda 12 farklı kategoride toplam 873 sporcu katıldı. Çeşitli kategorilerde yarışarak bir üst tura geçmeyi hedefleyen sporcular, rekabetçi yarışlar sergiliyor. Kategorilerinde ilk 3'e giren sporculara kupa ve para ödülü verilecek, ilk 10'a giren sporculara ise madalya ve çeşitli ödüller verilecek. Turnuva kapsamında 5-6 yaş grubuna özel olarak düzenlenen turnuvaya 327 çocuk katıldı.

Türkiye'de İLK

Antalya Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle Türkiye'de ilk kez 15 yıldır aralıksız satranç turnuvası düzenlendiğine dikkat çeken Antalya Türkiye Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Osman Akdoğan, şöyle konuştu: “Bu turnuvaya aralarında en küçüğünün de bulunduğu toplam 1200 çocuk katıldı. bizim yarışmamızda. Bugün hava şartlarına rağmen iyi bir katılım vardı. Satranca olan bu ilgi bizi son derece mutlu ediyor. Büyükşehir Belediyemize bize vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Bu faaliyetlerin sürdürülebilir olması son derece önemlidir. Türkiye'de 15 yıl aralıksız devam edebilecek ulusal düzeyde bir satranç turnuvası bulunmamaktadır. Atatürk'ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan haftasında elimizden geldiğince turnuvamızı gerçekleştiriyoruz” dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir