Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Merkezleri'nin 18'inci geleneksel kitap okuma yarışmasının ödül töreni düzenlendi – KÜLTÜR VE SANAT

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri tarafından bu yıl 18'incisi düzenlenen, okumaya teşvik amacıyla ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri ve yetişkinlerin katıldığı geleneksel kitap okuma yarışmasının kazananları belli oldu. Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen törene İstanbul Valisi Davut Gül ve Zeytinburnu Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Belediye Başkanı Ömer Arısoy, incelenen eserlerin yazarları ve siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda kitapsever de hazır bulundu.YARIŞMADA 23 BİN 461 KİTAP OKUNDU
Bilgi Evleri ve Zeytinburnu Gençlik Merkezi'ne kayıtlı 7 bin 617 üyenin katıldığı yarışmada, okunan kitaplardan alınan 100 sorudan oluşan sınav sınavı gerçekleştirildi. Yediden yetmişe kadar geniş bir izleyici kitlesinin katıldığı yarışmada toplam 23 bin 461 kitap okundu. Okunan kitaplar esas alınarak yapılan sınav sonucunda 44 üye sıralamaya girmeyi başardı.
Yarışmanın birinci grubunda Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi'nden Asfiya Yalçın birinci, Sümer Bilgi Evi'nden Esma Mina Demirci ikinci, yine Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi'nden Betül Vera Üre üçüncü oldu.
İkinci grupta ise Beştelsiz Bilgi Evi'nden İrem Güngör birinci, Merkezefendi Bilgi Evi'nden İdil Şevval Akkoca ikinci, Beştelsiz Bilgi Evi'nden Feyza Rümeysa Albayrak ise üçüncü oldu.
Üçüncü grupta ise Yeşiltepe Bilgi Evi'nden Sara Dinçer birinci, Nilüfer Dinçer ikinci ve yine aynı Bilgi Evi'nden Medine Sonar üçüncü oldu.
Dördüncü grupta Beştelsiz Bilgi Evi'nden Fatma Üstün birinci, Sümer Bilgi Evi'nden Murat Sadık Bulgurcu ikinci, Yeşiltepe Bilgi Evi'nden Emel EĞİTICI ve Özlem Güçlü Korkmaz üçüncü oldu.
Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen törende dereceye girenlere ödülleri İstanbul Valisi Davut Gül ve Zeytinburnu Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy tarafından teslim alınırken, dereceye giren eserlerin yazarlarına sınav liderlerince takdim edildi. Yarışmada birincilere 20 bin TL, ikinciye 16 bin TL, üçüncüye 12 bin TL, dördüncüye 8 bin TL ve beşinciye 6 bin TL ödül verilirken; 6'ncı, 7'nci, 8'inci, 9'uncu ve 10'uncu olanlara 4 bin TL'lik para ödülü verildi. İlk üçe girenler ayrıca ailelerinden iki kişiyle birlikte Çanakkale Doğa ve Tarih Kampına katılma hakkı kazandı.VALİ GÜL: “OKUMAYI VE ARAŞTIRMAYI TEŞVİK EDEN GÜZEL BİR ÇALIŞMA…”
Zeytinburnu Belediyesi tarafından 18 yıldır düzenlenen geleneksel kitap okuma yarışmasının gençlere ve çocuklara erken yaşlarda okuma ve araştırma alışkanlığı kazandırılmasında önemli katkı sağladığını vurgulayan İstanbul Valisi Davut Gül, şunları söyledi: “Bu konuda yapılan çalışmaların önemi büyük. Edebiyat çok güzeldir biliyorsunuz, “İnsan için en büyük ödül iyilik yapmaktır.” Gençlerimize ve çocuklarımıza küçük yaştan itibaren okumayı, araştırmayı, kendini geliştirmeyi öğreten bu yarışma gerçek anlamda bir fırsat sunuyor. Faydalı bir hizmet. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize; ayrıca bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.BAŞKAN ARISOY: “BU YARIŞMADA KAYBEDEN YOK…”
Bu yıl 18. kez Kitap Okuma Yarışması'na ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, bu yarışmada asla kaybeden olmadığını vurguladı ve şunları söyledi; “Tek başına kitap okumak zaten bir ödüldür. Hayatımızda kitaplara yer açmak, okumak, araştırmak, öğrenmek bizim için çok önemli. Kitap okuma yarışmamızın başlangıç ​​için iyi bir motivasyon kaynağı olduğunu hepimiz biliyoruz. Zeytinburnu'nda okuyan, araştıran, soru soran, öğrenen bir nesil için bu tür organizasyonlara destek vermeye devam edeceğiz. Yarışmaya katılan ve emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum.” dedi.Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir