Yeşilay Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması Kayıtları Başladı – KÜLTÜR SANAT

Madde bağımlılığının insan ve toplum sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerini ortaya çıkarmak ve gençleri madde bağımlılığı konusunda bilinçlendirmek amacıyla Yeşilay,

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteğiyle düzenlenen 8'inci Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması'nın kayıtları başladı.

Özellikle gençler arasında uyuşturucu bağımlılığı konusunda sanat aracılığıyla farkındalık yaratmayı amaçlayan Sağlıklı Fikirler kısa film yarışması, Türk vatandaşı olan ve Türkiye genelindeki üniversitelerde öğrenim gören, öğretim üyeleri, üniversite öğrencileri, mezunlar dahil tüm öğrencilerin katılımına açık olacak. , doktora ve açık eğitim.

Başvurular 20 Eylül 2024 tarihine kadar devam edecek

Kayıtlar 20 Eylül 2024 tarihine kadar devam edecek. Yarışmaya katılım en az 30 saniye en fazla 5 dakikalık Türkçe veya Türkçe altyazılı filmlerle mümkün olacak. Gençlere uyuşturucu bağımlılığının zararlarını anlatmak için sanatın gücünden yararlanılacak yarışmada, kazanan eserler ön jüri ve jüri değerlendirmesinin ardından belirlenecek.

Yarışmanın jürisinde Yeşilay Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yasin Erol, Yeşilay Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Peyami Çelikcan, Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Ali Büyükaslan, Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Yıldız, yapımcı Birol Güven ve SETEM Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Güleryüz katılacak.

Final ekimde yapılacak

Yarışmanın ödül töreni 18 Ekim 2024 tarihinde gerçekleştirilecek. Yarışmanın birincisine 75 bin TL, ikincisine 60 bin TL, üçüncüsüne ise 50 bin TL ödül verilecek. . Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü'ne layık görülen eserin sahibine 75 bin TL, “Halkın Favorisi” seçilen eserin sahibine ise 50 bin TL ödül verilecek.

Başvurular, yarışmaya ilişkin detaylı bilgi ve duyuruların yer aldığı kisafilm.yesilay.org.tr web sitesi üzerinden yapılacaktır. Posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir