VİOP endeks kontratı haftaya yükselişle başladı

Haziran vadeli endeks vadeli kontratları açılış seansında önceki seansın normal kapanışından %0,2 daha yüksek 12.059,00 seviyesinde işlem gördü.

Cuma günü satış odaklı bir seyir izleyen endeks sözleşmesi normal seansı önceki kapanışa göre %1,5 düşüşle 12.035,00 puanda tamamladı. Endeks sözleşmesi akşam seansındaki kayıplarını kısmen telafi ederek %0,1 artışla 12.044,75 puana yükseldi.

Analistler, ABD'deki Michigan Üniversitesi'nin geçtiğimiz haftanın son işlem gününde enflasyon beklentilerinin gevşemesinin etkisiyle küresel piyasaların haftaya olumlu başladığını kaydederken, büyüme başta olmak üzere yoğun veri gündeminin devam ettiğini belirtti. ABD'deki veriler bu hafta yatırımcıların ilgi odağı haline geldi.

Öte yandan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, dün kentsel dönüşümün finansmanı yoluyla konut arzının artırılmasında önemli bir araç olacak yeni düzenlemede son aşamaya geldiklerini açıklayarak şunları söyledi: “Sermaye Piyasası düzenlemesiyle” Kurul (SPK), gayrimenkul yatırım ortaklıklarının gayrimenkul projelerine yatırım yapmasının önü açılacaktır.” dedi.

Reel sektör güven endeksi ve kapasite kullanım oranı verilerinin yanı sıra yurt dışında Almanya'daki Ifo küresel iş dünyası güven endeksi verilerinin de bugün yurt içinde takip edileceğini belirten analistler, teknik olarak endeks kontratında 12 bin 150 ve 12 bin 300 puanın açıklandığını kaydetti. direnç konumunda, 12.000 ve 11.800 seviyeleri ise destek konumunda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir