Üniversiteliler festivalde eğlenerek stres atıyor – KÜLTÜR SANAT

Nilüfer Belediyesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Nilüfer Kent Konseyi'nin işbirliğiyle düzenlenen şenlikte üniversite öğrencileri doyasıya eğlendi. Bahar şenliği için istekli olan Bursa Uludağ Üniversitesi öğrencileri, gençlerin isteklerini cevapsız bırakmayan Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nden festival talebinde bulundu. Nilüfer Belediyesi'nin desteğiyle “Görükle Gençlik Şenliği” düzenlendi. ve Bursa Büyükşehir Belediyesi.
Görükle spor parkının bulunduğu sokakta gerçekleştirilen şenliğe üniversite öğrencileri yoğun ilgi gösterdi. Festivale Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Okan Şahin de katılarak gençlerin coşkusuna ortak oldu. Festival alanında öğrenci toplulukları ve çeşitli sivil toplum kuruluşları stant açarak, iklim kriziyle mücadele ve koruma konusunda bilinçlendirme faaliyetleri gerçekleştirdi. çevrenin ve doğanın.
Festival alanında stant açanlar arasında Nilüfer Belediyesi Stratejik Geliştirme Müdürlüğü de vardı. Katılımcı bir yaklaşımla 2024-2029 stratejik planının oluşturulması için çalışmalarını sürdüren gençler, Nilüfer'le ilgili fikir, öneri ve beklentilerini Nilüfer Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü'ne iletti. İnsan bingosu, tohum topu, keçeden anahtarlık kağıt, rüzgar türbini vb. kullanılmış yağlar. Mum ve sabun atölyelerinin yapıldığı festival alanında üniversite öğrencileri geleceğe dair hayallerini hatıra tuvalleri ve dilek ağaçlarına astı. DJ performanslarının da heyecana kattığı festivalde üniversite öğrencileri, Görükle Gençlik Festivali'nde eğlenerek dönemin yorgunluğunu attı.
Zengin programıyla gençlere keyifli dakikalar yaşatan Görükle Gençlik Festivali, Sedd ve Muhtar müzik gruplarının konserleriyle sona erdi. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir