Türkiye'nin Köy Enstitüleri konusundaki en önemli etkinlik serisi “Köy Enstitüleri Fikir ve Kültür Günleri”, 19-21 Nisan tarihleri ​​arasında dördüncü kez Ayvalık'ta gerçekleştirilecek – KÜLTÜR VE SANAT

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, 4 yıl önce düzenlenen “Fikir ve Kültür Günleri”nin dördüncüsünün geniş katılımla devam ettirilmesinden ve geleneksel hale getirilmesinden büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Başkan Ergin, şunları söyledi: “19 Nisan'da başlayıp 21 Nisan akşamına kadar devam edecek etkinliklerde, kamuoyunun değerli ve tanınmış aydınları Ayvalıklılarla buluşacak; Herkesi bu toplantıya bekliyoruz dedi.

Ayvalık Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı etkinlikler serisinde, Atölye Kültür Sanat organizasyonu, resitaller, paneller, röportajlar ve tematik belgeseller üç gün boyunca Ayvalık Belediyesi Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi ve İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Merkez.

İlk olarak 19 Nisan akşamı saat 20.30'da İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde halk müziği öğretmeni Nida Ateş, Aşık Veysel'in eserlerinden oluşan bir seçkiyle konser verecek, ardından 20 Nisan saat 16.00'da Ayvalık Belediyesi Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi'nde konser verecek. . gazeteci-yazar Çiğdem Toker, iletişimci-yazar Ayşen Şahin ve Yay-Koop başkanı Elif Akkaya'nın katılımıyla bir panel gerçekleştirilecek.

21 Nisan saat 16.00'da Ayvalık Belediyesi Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi'nde şair ve yazar Ahmet Ümit'in konuşmasıyla devam edecek etkinlikler, saat 08.30'da aynı salonda “Komünist Osman” belgeselinin gösterimiyle sona erecek. aynı gün pm.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir