Türk Kızılayı Sosyal Destek Merkezi Van'da açıldı

Çınarlı İlçesi'nde düzenlenen törende konuşan Türk Kızılayı Genel Başkanı Fatma Meriç Yılmaz, dünyanın birçok yerinde ve Türkiye'de sıkıntıların yaşandığını belirterek, “Bir taraftan depremden toparlanma aşamasındaki kardeşlerimizi görüyoruz. bir yandan da kalbimiz Gazze için atıyor.”

“Kızılay, bağışçılarla ihtiyaç sahiplerini buluşturan bir köprüdür”

23 Ekim 2011'de Van'da meydana gelen depremde en büyük hasarın Erciş'te meydana geldiğini hatırlatan Yılmaz, şöyle devam etti:

“Depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Erciş, afetlere hazırlıklı olmanın ne kadar önemli olduğunu biliyor. Beni duygulandıran şey, o zor günleri yaşadıktan sonra ayağa kalkıp bu sosyal destek merkezini açması oldu. Deprem bölgemizdeki 11 ilin tamamının kısa sürede toparlanmasını temenni ediyoruz, “İnşallah zor günleri geride bırakıp böyle güzel açılışlarda aralarına katılırlar”.

Sosyal destek merkezlerinin çalışmalarını çok önemli ve anlamlı bulduğunu vurgulayan Yılmaz, şöyle konuştu: “Kızılay, yardımseverlerle ihtiyaç sahiplerini buluşturan bir köprüdür. Sosyal destek merkezleri aynı zamanda iyilik yapanlarla iyilik yapanları buluşturacak yerlerdir. İyi işler yapılırsa daha çok iyiliğe vesile olur. Merkezlerimiz çok daha fazla iyilik yapılmasına yardımcı olacaktır.” “Umarım hastaneye gelen daha fazla ihtiyaç sahibi insana ulaşmamıza yardımcı olur. Köyün çorbası merkezimizde olacak.” dedi.

Kentte güzel bir birlikteliğe tanık olduğunu belirten Yılmaz, şöyle konuştu: “Bu güzelliğin ve birlikteliğin devam etmesini diliyorum. Doğaya duyarlı olduğumuzda, çevreye duyarlı olduğumuzda çok daha az afete hazırlıklı olarak el ele veririz. afetler için ve dünyamızı daha güzel kılmak için.” dedi.


“Yangın, deprem, su baskını ve diğer afetlerde Kızılay kimseyi geride bırakmıyor”

Erciş Kaymakamı Murat Karaloğlu, Kızılay'ın dünyanın her yerindeki mazlum ve mağdurların yardımına koştuğunu söyledi.

Kızılay'ın Osmanlı'dan bu yana güçlü bir devlet kurumu ve milletine umut kaynağı olduğunu belirten Karaloğlu, şöyle konuştu:

“Kızılay, yangın, deprem, su baskını ve diğer afetlerde kimseyi geride bırakmıyor. Dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin yardıma koşarak, yardım elini uzatmaya devam ediyor. 2011 yılında ilçemizde meydana gelen deprem. Kızılay, tamamen gönüllü desteğiyle “Sağlık, eğitim, afet yardımı, sosyal ve kültürel faaliyetleri tüm vatandaşlara sunuyor. Salgın döneminde Kaymakamlığımız ve Erciş Kızılay Şubemizle birlikte ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek dağıttık.”

Konuşmaların ardından sosyal market, aşevi ve giyim mağazasının yer aldığı merkezin açılışı yapıldı.

Daha sonra Karaloğlu, Yılmaz, Erciş Başsavcısı Suat Arslan, İlçe Jandarma Bölge Komutanı Onur Akyüz, Kızılay Erciş Şube Başkanı Kurbani Özdaş, misafirler ve Kızılay çalışanları merkezi ziyaret etti.

Karaloğlu, Yılmaz ve beraberindekiler daha sonra İnci Kefali Tabiat Parkı'na giderek, Van Gölü'nde yaşayan ve her yıl 15 Nisan – 15 Nisan tarihleri ​​arasında üremek için tatlı sulara akın eden inci kefalinin göçünü gözlemledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir