Türk Kızılayı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda dezavantajlı bölgelerde eğitim gören çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler düzenledi – KÜLTÜR SANAT

Türk Kızılayı koordinasyonunda, toplumsal dayanışmanın sağlanması ve ilkokul çağındaki çocukların Kızılay ile ilk temasının sağlanması amacıyla 20-28 Nisan 2024 tarihleri ​​arasında ülke genelinde Kızılay Çocuk Şenliği faaliyetleri başlatıldı. bir şenlik havasındadır.

Konak Vali Kazım Paşa İlköğretim Okulu öğrencileri, İzmir'deki Türk Kızılayı İl Merkezi ve İzmir'deki Türk Kızılayı Toplum Merkezi işbirliğiyle düzenlenen organizasyonla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı önceden kutladı.

Çocuklar okul bahçesinde kurulan alana rengarenk boyalarla el baskıları yaptılar. Daha sonra çocuklar müzik eşliğinde dans ederek eğlenceli bir gün geçirdiler.

GELECEĞİN Türkiye'sini İnşa Edecekler

Okulda düzenlenen etkinliğe katılan İzmir Türk Kızılayı Başkanı Kerem Baykalmış, şunları söyledi: “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ilk ve tek Çocuk Bayramı olarak tüm insanlığa geleceğe yönelik bir barış çağrısıdır. Bu çocuklarımız geleceğin Türkiye'sini inşa edecekler. Atatürk'ün Cumhuriyet coşkusuyla yaşattığı 23 Nisan kutlamasını burada okuyan öğrencilerimizle birlikte yaşamak ve yaşatmak istedik” dedi.

Etkinliğin ardından öğrencilere ayrıca özel hazırlanmış pusula gülleri ve Türk bayrakları da hediye edildi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir