Tolga Sağ, Bayraklı'daki Hıdırellez Şenliği'nde sahne alacak – KÜLTÜR VE SANAT

Bayraklı Belediyesi, baharın habercisi Hıdırellez'i Doğançay'da düzenleyeceği şenlikle kutlayacak. Etkinlik 5 Mayıs'ta gerçekleştirilecek; Spor müsabakaları, müzik gösterileri, gösteriler ve danslarla hareketlenecek. Etkinliğin sonunda saz ve türküleriyle ünlü sanatçı Tolga Sağ sahne alacak. Belediye Başkanı İrfan Önal, şunları söyledi: “Tüm İzmirlileri Hıdırellez Şenliğimize bekliyoruz. Bu duyguyu hep birlikte yaşıyoruz” dedi.

'TOLGA SAĞ SANAT SEVERLERLE BULUŞACAK
Birlik ve beraberliğin sembolü, baharın müjdecisi olan Hıdırellez, Bayraklı Belediyesi tarafından Doğançay'da düzenlenecek eğlenceli etkinliklerle kutlanacak. 5 Mayıs'ta Doğançay İlçe Meydanı'nda gerçekleşecek program kapsamında saat 10.30'da stantlar kurulacak. Köylüler, ürettikleri organik ürünlerin yanı sıra zeytin, zeytinyağı, bal, gözleme, ayran gibi köye özgü gıda ürünlerini de satacak. Bayraklı Belediyesi Kadın Kooperatifi üyeleri de stantlarda el yapımı takı, tasarım ve aksesuarlarını sergileyecek. Saat 15.00'te ise Spor Müdürlüğü tarafından bowling, basketbol, ​​penaltı vuruşları ve çuval müsabakaları düzenlenecek. Saat 18.00'de Cumhurbaşkanı İrfan Önal'ın katılacağı Hıdırellez Alayı; Tahta bir bacak, bir maskot, bir hokkabaz, bir palyaço ve bir Roma orkestrası eşliğinde yürüyecek. Dilekler dilek ağacına temsili olarak asılacaktır. Eğlenceli atölyelerde çocuklara yönelik yüz boyama, yumurta boyama gibi etkinlikler de yer alacak. Bayraklı Belediyesi halk oyunları grubu öğrencileri ve Doğançay kursiyerleri müzikli gösteri sunacak. Ünlü halk müziği sanatçısı Tolga Sağ, saat 19.00'daki konserde sanatseverlerle buluşacak. Olaylar Hıdırellez'in yakılmasıyla sona erecektir.

BU COŞKUYU BİRLİKTE YAŞAYALIM
Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, “Bereketi, huzuru ve umudu simgeleyen Hıdırellez coşkusunu hep birlikte yaşayalım. Baharın hepimize huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum. Birlik ve beraberlik içinde kutlayacağımız Hıdırellez coşkusunu paylaşmak için 5 Mayıs Pazar günü Doğançay'daki festivalimize tüm İzmirlileri bekliyoruz” dedi.
Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir