TMOK'tan Diyarbakır'daki kız öğrencilere spor malzemesi desteği

Program kapsamında Bağlar merkez ilçe Şehit Hatip Çağlar Anadolu Lisesi spor salonunda düzenlenen etkinliğe TMOK yönetim kurulu üyesi ve milli voleybol takımı eski kaptanı Esra Gümüş Kırıcı ve milli atlet Meryem Bekmez katıldı. Sporla Güçleniyor Projesi çocukların ilgisini çekti.

Voleybol, basketbol ve badminton müsabakalarının yer aldığı etkinlikte, yaşları 10-14 arasında değişen 300'e yakın sporcuya eşofman ve tişört hediye edildi.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi yönetim kurulu üyesi Seyit Bilal Porsun, yaptığı açıklamada, birçok ilde çocuklara ücretsiz spor okulları açtıklarını söyledi.

Çocukların topluma kazandırılması, spor yapmaları, ailelerine ve millete faydalı bireyler olmaları için çaba gösterdiklerini belirten Porsun, şöyle konuştu:

“Kızlarımızın okuması, spor yapması, toplumda yer alması çok önemli. Diyarbakır'da kız çocuklarına spor imkanı sağlamak amacıyla başlattığımız proje 3 yıldır başarıyla yürütülüyor. Ömrümüz yettiği kadar devam edeceğiz. İnşallah yaparlar. gelecekte herkes Olimpiyat sporcusu olacak.”

İl Gençlik ve Spor Müdürü Nüammer Uslu, projenin kentteki kız çocuklarını sporla tanıştırmak amacıyla oluşturulduğunu söyledi.

Uslu, “Proje yaklaşık 3 yıl önce şehrimizde başladı. Her yıl geliştirilerek devam ediyor. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'ne, Diyarbakır'ımızı tercih ettiği için teşekkür ediyorum.” dedi.

Milli voleybol takımının eski kaptanlarından Esra Gümüş Kırıcı, projenin kız çocuklarını güçlendirmek için oluşturulduğunu söyledi.

Çocuklarla voleybol oynadığını belirten Kırıcı, şöyle konuştu:

“Kızlarımızın spor yoluyla özgüven kazanması hem bizim için hem de ülkemiz için çok önemli. Potansiyeli olan sporcular var. Voleybolu da seviyorlar, voleybola inanılmaz bir hayranlık var. İnşallah buradan gelen sporcular milli takımımıza gelecekler. takım.”

Milli atlet Bekmez de Diyarbakır'da böyle bir etkinliğin gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, çocuklarla voleybol oynadığını ve onlara branşını tanıttığını söyledi.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Genel Sekreteri Neşe Gündoğan da hem kız çocuklarına malzeme dağıtmak hem de onları milli sporcularla buluşturmak amacıyla böyle bir etkinliğin düzenlendiğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir