Sıfır Atık gazetesinin yeni sayısı çıktı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, yaptığı yazılı açıklamada, Bakanlık Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan gazetenin yeni sayısının 30 Mart Dünya Sıfır Atık Günü'nde yayımlandığını söyledi.

Sıfır atık proje ve etkinliklerinin yer aldığı gazetenin tamamen geri dönüştürülmüş kağıttan hazırlandığını vurgulayan Özhaseki, şöyle konuştu:

“Sayın Emine Erdoğan'ın öncülüğünde 2017 yılında başlatılan Sıfır Atık Hareketi'nin çalışmalarını anlatan Sıfır Atık gazetemizin yeni sayısı bugün yayımlandı. Hem kağıt hem de dijital formatta tüm içeriğiyle yayınlanan gazetemiz, bugün yayımlandı. İçeriği okuyucularıyla buluştu. Bu vesileyle, Sıfır Atık bir dünya markası haline geldi “Türkiye'ye gelişinin önünü açan Emine Erdoğan Hanım'a şükranlarımı sunuyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye Yüzyılına uygun, daha temiz, daha yeşil bir dünya için Sıfır Atık başta olmak üzere birçok projemizi hayata geçirmeye devam edeceğiz.”

Bu arada Emine Erdoğan'ın Dubai'de düzenlenen “Dünya Hükümetleri Zirvesi” kapsamında “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri 2045: Dünyamızın Geleceğine Yön Vermek” programında yaptığı konuşma da gazetenin kapağında yer aldı.

Gazetede, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Dubai'de katıldığı Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 28. Taraflar Konferansı (COP28) kapsamında düzenlenen Dünya İklim Eylemi Zirvesi'ndeki konuşmasına da yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir