Oyuncu Ayça Bingöl 38. Genç Günler'de – KÜLTÜR SANAT

Oyuncu Ayça Bingöl, Türkiye'nin en uzun soluklu gençlik festivali Genç Günler'in 38'incisi kapsamında bir röportaj programında da gençlerle buluşacak. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunu olan Ayça Bingöl, profesyonel oyunculuk kariyerine Dormen Tiyatrosu'nda başlayıp 1998 yılında oyunculuk hayatına başlamıştır. 2000-2000 yılları arasında Theatre Fora'da konuk oyuncu olarak yer almıştır. Gösteriyle Duru Tiyatro grubuna katılmıştır. “Bir Picasso'ya İhtiyacım Var” başlıklı.
2008 yılında Bana Bir Picasso İhtiyacı adlı oyundaki rolüyle 13. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri, 12. Afife Tiyatro Ödülleri ve 6. Tiyatro Tiyatro Ödülleri'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı. Daha sonraki yıllarda 16. Çırağan Lions Ödülleri, 13. Afife Jale Tiyatro Ödülleri ve 14. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri'nde En İyi Kadın Oyuncu ödüllerine layık görüldü. “Öyle Bir Geçer Zamanki” dizisindeki rolüyle 2011 ve 2012 yıllarında Antalya Televizyon Ödülleri'nde Drama Dizisi En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı. Daha sonraki yıllarda Çehov'un Makinesi, Hansel ile Gretel'in Öteki Hikayesi oyunları ve Müslüm filminde oyunculukla ödüller aldı.
Ayça Bingöl; Süper Baba, Tatlı Kaçıklar, Çiçek Taksi, Asmalı Konak, Kınalı Kar, Küçük Kadın, Çok Bir Geçer Zaman ki gibi dizilerde canlandırdığı başarılı karakterlerle geniş izleyici kitlesinin beğenisini kazandı.
Başarılı oyuncu Ayça Bingöl oyunculuk kariyerini gençlerle paylaşırken aynı zamanda bu süreçteki tecrübe, bilgi ve birikimlerini de anlatacak.
Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir