Olgun gençlere özel sergi – KÜLTÜR VE SANAT

55 yaş üstü bireylerin Nilüfer'de daha aktif ve kaliteli vakit geçirebilmesi amacıyla 2021 yılında hizmete açılan Beşevler Olgun Gençlik Merkezi'nde bir görev daha tamamlandı. Katılımcılar atölye çalışmaları ve etkinlikler aracılığıyla bilgi, beceri, hobi ve yeteneklerini geliştirme fırsatı buldu.

Açıldığı günden bu yana 578 üyeye ulaşan Beşevler Olgun Gençlik Merkezi'nden bu dönemde 370 kişi yararlandı. Tango, İngilizce, yoga, çini, dikiş, örgü, kağıt rölyef, ahşap boyama, halk oyunları, resim ve mobilya olmak üzere 11 farklı alanda açık kurslara katılanlar, deneyimli uzmanlardan eğitim aldı. Becerilerini geliştirme fırsatı bulan katılımcılar, eğitimlerinin meyvelerini yıl sonu sergisinde sergiledi.

Beşevler Olgun Gençlik Merkezi'nde düzenlenen yılsonu etkinliğine Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir'in eşi Nuray Özdemir, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Okan Şahin ve çok sayıda kursiyer katıldı. Açılışta konuşan Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Okan Şahin, tüm vatandaşların aktif ve doğru yaşlanması gerektiğine inandığını belirterek, bu merkezlere önem verilmesinin öneminin altını çizdi. Yapılan çalışmaları takip ettiklerini belirten Şahin, şöyle konuştu: “Beşevler ve Altınşehir Olgun gençlik merkezlerinde yapılanlar oldukça güzel. “Emekleriniz için hepinize teşekkür ederim” dedi.

Konuşmanın ardından Okan Şahin, eğitmenlere teşekkür belgelerini takdim etti. Program daha sonra tango ve dans gösterileriyle devam etti. Çalıntı şarkılar eşliğinde dans eden olgun gençler, sahnedeki performanslarıyla dikkat çekti. Gösterdikleri dans figürleri izleyicilerden alkış aldı. Tören sonunda katılımcılar yıl içinde düzenlenen kurslarda yapılan çalışmaları incelediler. Katılımcılar her laboratuvar için oluşturulan sergi alanlarını gezerek çalışmaları ilgiyle incelediler.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir