Minikler eleştirel bakış açısı kazanıyor: KÜLTÜR VE SANAT

Yazar Deniz Alter, Nilüfer Belediyesi'nin “Çocuklar İçin Kitap Sohbetleri” etkinliğinde anaokulu öğrencileriyle buluştu. “Hayaller bir baloncuğa sığabilir mi?” Yazar kitabından bölümler okudu ve çocuklarla röportaj yaptı.

Nilüfer Belediyesi'nin “Çocuk Kitap Tartışmaları” adlı etkinliği, çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanmasının yanı sıra yazarlarla tanışmasına da olanak sağlayan Nazım Hikmet Kültür Evi'nde gerçekleştirildi.
Nilüfer Belediyesi Ataevler, Nilüfer, Vardar, Özlüce Anaokulları ile Burak Berk ve İzzet Şadi Sayarel Anaokullarında öğrenim gören 320 6 yaş öğrencisinin katıldığı söyleşide felsefe öğretmeni ve yazar Deniz Alter, “Yapabilirim” konusunu anlattı. “Düşler Balonun İçinde Olur” kitap serisinden “Öyle Söylemezsem Olmaz mı?” başlıklı çalışmasıyla ilgili bir röportaj verdi.

'Hayal kurmak nedir?', 'Rüya nedir?' Alter, bunun gibi soyut kavramlardan bahsederek çocukların bu konudaki düşüncelerini öğrendi. Alter ayrıca çocukları düşünmeye teşvik eden sorular sorarak yaratıcı ve eleştirel düşüncelerini geliştirecek interaktif bir sohbet gerçekleştirdi. Oldukça keyifli bir röportaj olduğunu söyleyen Alter, kütüphane ortamının çok güzel olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti. Konuşmanın sonunda orada bulunan çocuklara şunu sordum: “Hayaller bir balonun içine sığabilir mi?” isimli kitap hediye edildi.

Etkinliğin öğleden sonraki oturumunda Yazar Deniz Alter, Gezici Kütüphane etkinliğinde Minareliçavuş'taki Alara Anaokulu'nda okuyan 50 öğrenciye bir konuşma yaptı.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir