MEB'in 23 Nisan'a özel “Gazete Çocuğu”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocukluk Günü için hazırlanan “Giornale Bambino”da meraklı minikler için çocuklara özel etkinlikler, bilimsel bilgiler, hikayeler ve daha birçok içerik yer alıyor.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in 23 Nisan'da makamında ağırladığı 6 farklı okuldaki öğrencilerin sorularını yanıtladığı röportaj Gazete Çocuk'ta da yayımlandı.

Röportajda minik gazetecilere samimi yanıtlar veren Bakan Tekin, hayatına ilham veren şahsiyetlerden, öğrencilik yıllarında en çok sevdiği ve başarılı olduğu derslerden, başaramayan öğretmenlerinden bahsetti. Hayatında iz bırakanlar, çocuklarıyla iletişimi, okul tatillerinin durumu ve daha birçok merak edilen soru.


“Çocuklarımızın geleceğinin tek mimarı eğitimimizdir”

Gazete Çocuk'ta spordan bilime, sanattan iş dünyasına çocuklara rol model olabilecek ünlü isimlerin çocukluk fotoğrafları ve çocuklara gönderdikleri mektuplara da yer verildi.

Bakan Tekin, çocukluğunun fotoğrafının yer aldığı “Gazete Çocuk” dergisinde yayınlanan 23 Nisan tarihli mektubunda, hayatın eğitimle değer kazandığının altını çizdi.

“En büyük varlığımız olmakla gurur duyduğumuz çocuklarımızın geleceğinin tek mimarı eğitimimizdir” diyen Tekin, mektubunda şunları yazdı:

“Öğretmenlerimizden aldığımız güç ve çocuklarımızdan aldığımız ilhamla müreffeh bir vatan idealimizi inşa etmeye devam edeceğiz. Ülkemin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.” Hayatın tüm güzellikleri çocuklarımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, özellikle bu ülkeye bağışlansın, tüm ecdadımızın ruhu şad olsun.”


23 Nisan Nobel ödüllü Aziz Sancar'dan çocuklara mektup

Nobel ödüllü bilim insanı Aziz Sancar, “Sevgili minik” sözleriyle başlayan ve çocukluk fotoğrafının da yer aldığı 23 Nisan tarihli mektubunda, Çocuk Bayramı'nı kutlamanın kendisi için çok duygusal olduğunu vurgulayarak şunları yazdı:

“Çünkü sizler, ülkemizin ışığı olarak, daha parlak ve daha yüce bir geleceğin sahibisiniz. Elinizdeki parlak yıldız ve yüreğinizdeki erdemli ilkeler, sizi bu yolda yönlendirecektir. geleceğin parlak çiçeği, bu özel günü size armağan ettim. Bu hediyenin özelliğini ve derinliğini Ve değerini tüm kalbinizle hissedeceğiniz bir bayram diliyorum.”

Çocuklara yönelik eğlenceli ve eğitici temalı etkinliklerin yer aldığı “Çocuk” Gazetesi'nde 23 Nisan tarihli köşe yazısını Prof. Dr. Mehmet Sağlam Ortaokulu'nda görev yapan Sosyal Bilgiler öğretmeni Banu Üstündağ yazdı.

“Yarınlarımızın kaleminden 23 Nisan” bölümünde Türkiye'nin çeşitli illerinden çocukların özenle hazırladığı şiir, deneme, öykü ve görsellere de genç okuyucular için yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir