Küçükçekmece Belediyesi'nden Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla anlamlı sergi – KÜLTÜR SANAT

Küçükçekmece Belediyesi Güzel Sanatlar Akademisi, Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla 9 yaşındaki otizmli çocuk Mustafa Miraç Eren'in adını taşıyan “Mustafa” sergisine ev sahipliği yaptı. İlk kişisel sergisini açmanın mutluluğunu yaşayan Mustafa, yeteneğiyle sanatseverlerden tam not aldı.

Sergide, Küçükçekmece Belediyesi Güzel Sanatlar Akademisi'nde 2 yıl eğitim gören Mustafa'nın sakız, hamuru ve seramik macunuyla yaptığı hayvan figürlerinden oluşan 70'e yakın heykel yer alıyor.

Serginin açılışına çok sayıda vatandaşın yanı sıra Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç da katıldı.

Güney Özkılınç: Akademimizde özel çocuklara bireysel eğitim veriliyor

Sergi açılışında konuşan Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç, şunları söyledi: “Güzel Sanatlar Akademimizde özel çocuklara bireysel eğitim veriliyor ve şu anda 10 özel çocuğa eğitim veriliyor. Bu özel çocukların bağımsız, üretken ve sosyal açıdan bütünleşmiş bir yaşam kurabileceklerini göstermek amacıyla her yıl bir öğrencimizin adını taşıyan sergiyi düzenliyoruz.Geçen yıllarda da özel öğrencilerimizden Ali ve Sarp'ın kişisel sergisini düzenlemiştik. Akademimizde okudular. Bu yıl üçüncü sergimiz olan Mustafa'yı açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Sibel Eren: Oğlum Güzel Sanatlar Akademisi'nde çok gelişti

Minik ressam Mustafa Eren'in annesi sergi açılışında şunları söyledi: “Küçükçekmece Belediyesi sayesinde oğlumun yeteneğini gösterme fırsatı bulduk. Mustafa 4-5 yaşlarındayken kağıtla oynuyordu, daha sonra biz de kağıtla oynadık. hayvan şekilleri yaptığını fark etti.Daha sonra lastiklerle şekiller yapmaya devam etti.İlkokula başladığımda öğretmenime durumu anlattım ve o da bizi Küçükçekmece Belediyesi Güzel Sanatlar Akademisi'ne yönlendirdi.Mustafa heykel ve heykel okuyor Burada 2 yıldır resim yapıyorum.Oğlum çok gelişti.''Küçükçekmece Belediyesi'ne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum'' dedi.

Nimet Erdoğan: 'Mustafa' keşfedilmesi gereken bir yetenek

Küçükçekmece Belediyesi Güzel Sanatlar Akademisi'nde görev yapan Resim Öğretmeni Nimet Erdoğan, şunları söyledi: “Çocuklara özel eğitime başladığımızda sohbetler yaptık, yetenekli çocuklarımızı keşfettik. Mustafa'nın sakızla heykel yaptığını annesinden biliyorduk ve biz de öyle yaptık. çok şaşırdık. Parmaklarının kıvrımlarıyla çalışma ve sakızın elastik özelliğini kullanma gibi ilginç bir yeteneği var. Mustafa ve ben sakızı suda eriterek daha büyük işler yaptık. Biz de resim yapıyoruz ama onun alanı ​İlgi alanım heykeller. “Keşfedilmesi gereken bir yetenek ve üniversite eğitimine kadar onun yanında olacağız” dedi.

Sergi 18 Nisan'a kadar Güzel Sanatlar Akademisi'nde ziyaret edilebilecek.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir