Konak'ta 23 Nisan heyecanı erken başladı – KÜLTÜR SANAT

İzmir'in kalbi Konak'ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Konak Belediyesi Zeytinlik ve Mersinli İlçe Merkezi'nde minik kursiyerlerin gösterileriyle coşkuyla kutlandı. Etkinliğe Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu'nun konuğu sevilen oyuncu Mert Fırat da katılarak tüm davetlileri şaşırttı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Konak Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü'ne bağlı Zeytinlik ilçe merkezi ve Mersinli ilçe merkezinde düzenlendi. Minik öğrencilerin gösterileriyle coşkuyla kutladık. Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu'nun yanı sıra ünlü oyuncu Mert Fırat, Konak İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Akpınar, Müdür Yardımcısı Erdoğan Ünlü, belediye meclisi üyeleri, müdürler ve veliler katıldı. Zeytinlik ilçe merkezi.

Mutlu: Etkinliklerimiz daha da çeşitlenecek

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından törenin açılış konuşmasını yapan Başkan Mutlu, konuşmasına miniklerin bayramlarını tebrik ederek başladı. Çocuklara bir sürprizi de olduğunu belirten Mutlu, ünlü oyuncu Mert Fırat'ın da yanlarında bulunduğunu ve bayram kutlamasına eşlik edeceğini söyledi. Başkan Mutlu, şunları söyledi: “23 Nisan kutlamaları için Ünlü sanatçı Mert Fırat, yönetim kurulu üyelerimiz ve sevgili dostlarımızla güzel çocuk gösterimizi izlemeye geldik. Mahalle merkezlerimizdeki etkinlikler Artık kültürel ve sanatsal açıdan çok daha çeşitli ve sizlerin memnuniyeti için olacak. Burada sizlerle birlikte olduğum için çok mutluyum. Önümüzdeki günlerde başka güzel etkinliklerle görüşmek üzere. Atatürk'ün çocuklarımıza hediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Tebrikler, dedi.

Başkanın konuşmasının ardından etkinlik 7-11 yaş arası jimnastik grubunun gösterisiyle devam etti. Heyecanı gözlerinden okunan Mert Fırat ile birlikte minikleri ilgiyle izleyen Başkan Mutlu, daha sonra 3-6 yaş grubu çocukların şarkılar eşliğinde dansını izledi. Bayramlık kostümleriyle birbirinden sevimli çocukların oluşturduğu sevgi çemberiyle çevrelenen Başkan Mutlu, tüm çocukları başarılı performanslarından dolayı tebrik etti.

İki kurum uyumlu çalışıyor

Zeytinlik ilçe merkezinin ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu Mersinli ilçe merkezinde de devam etti. Miniklerin gösterisi öncesinde Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Akpınar, Atatürk'ün dünyada ilk kez çocuklara bayram yaşattığını hatırlatarak, her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı hep birlikte coşkuyla kutladıklarını bildirdi. çocuklarla. Akpınar, şunları söyledi: “Çocuklarımız bu bayramı Mustafa Kemal Atatürk'e yakışır şekilde kutluyorlar. Burada açtığımız kurslara gelen çocuklarımızın verimliliğini takip etmek için bir aradayız. Konak Belediyesi ilçe merkezlerinde açtığımız kurslarla 3'ten 80'e her yaştan vatandaşa hizmet veriyoruz. İlçe Halk Eğitim Merkezi yönetimimiz ile Konak Belediye Başkanımız arasında tam bir uyum ve işbirliği bulunmaktadır. “İki kurum olarak birlikte hizmet vermeye çalışıyoruz” diyerek çocukların, eğitimcilerin ve tüm misafirlerin bayramını kutladı.

Oyun Odası 3-6 yaş grubundan Fatma Zümra Kaya'nın “23 Nisan Geldi” şiiriyle başlayan bayram coşkusu, miniklerin şarkılar eşliğinde sergiledikleri danslarla devam etti. Son olarak Atatürk'ün çocuk marşı eşliğinde Türk bayraklarını sallayarak marşlara eşlik eden minikler, gösterileriyle göz doldurdu. Gösterilere gururla katılan öğretmen ve veliler, etkinlik sonunda çocuklarını alkışladı.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir