Karşıyaka'nın engelsiz gençlerinin renkli gösterileri – KÜLTÜR SANAT

Hayatta hiçbir engel görmeyen özel kişilerin gösterileri büyük ilgiyle izlendi. Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal ise şunları söyledi: “Parlak gençlerimizle gurur duyduk. Engelleri sevgiyle birlikte aşmaya devam edeceğiz” dedi.

Engellilerin hakları için mücadele veren ve sosyal hayata aktif katılımları için çalışmalar yapan Karşıyaka Kent Konseyi Engelsiz Yaşam Meclisi, Karşıyaka Belediyesi'nin katkılarıyla “Engelsiz Sezon Sonu Şenliği” düzenledi. . Karşıyakalı özel eğitim kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının iş birliğiyle hazırlanan festivale Bostanlı Zühtü Işıl Meydanı ev sahipliği yaptı. Özel kişilerin sahneye çıktığı programda müzik dinletileri, halk oyunları, vals, folklor, tekerlekli sandalye dansı, bowling ve aikido gösterileri sunuldu ve resim sergisi açıldı. Ayrıca ailelerin özel çocuklarıyla birlikte performans sergilediği gösteriler de festivale renk kattı.

SEVGİ HER ENGELLEYİ Aşar
Böylesine önemli ve değerli bir festivale Karşıyaka'da ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, şöyle konuştu: “Parlak gençlerimizin gösterilerini ilgiyle ve gururla izledik. İçimizi ısıtan muhteşem performanslarından dolayı her birini tebrik ediyor, ailelerine teşekkür ediyorum. Karşıyaka farkını bir kez daha ortaya koydular. Bağlılık, anlayış ve sevgiyle engellerin nasıl aşılabileceğini bir kez daha herkese gösterdiler. “Engelleri her zaman birlikte aşacağız, güçlerimizi birleştireceğiz ve daha ulaşılabilir bir kent yaşamı inşa edeceğiz” dedi.
Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir