İstanbul Büyükşehir Şehir Tiyatroları üç gösteriyle Kıbrıs'ta – KÜLTÜR SANAT

Arthur Miller'ın yazdığı, Sabahattin Eyüboğlu-Vedat Günyol'un çevirdiği, Yiğit Sertdemir'in yönettiği Cadı Kazanı, 28 Mayıs 2024 Salı günü saat 20.30'da Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Konferans Merkezi'nde olacak.

Savaş Dinçel'in yazdığı ve Barış Dinçel'in yönettiği Uçurtmanın Kuyruğu, 30 Mayıs 2024 Perşembe günü saat 20.30'da Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Konferans Merkezi'nde olacak.

Arzu Yurtseven'in yazdığı ve Nihat Alpteki'nin yönettiği Çöpsüz Bir Dünya, 1 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 16.00'da Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi'nde sahnelenecek.

GÜZ KAZANI
Yıl 1692… Amerika Birleşik Devletleri'nin Salem şehri… Büyücülükle suçlanan insanlar… Büyük tartışmalara yol açan yargılamalar, ardından işkence ve en sonunda idamlar… İnsan “listelerini” ölüme sürükleyen “insanlar” kendi çıkarları için… İmanı kullanmak; Önce toplumsal yaşamı yok etmeye çalışan “liderler”, sonra hukuku, en sonunda da şerefi ve buna sebep olmayı ya da seyirci kalmayı seçen insanlar… Tiyatro dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Arthur Miller'ın yazdığı bu ölümsüz eser. 1952'de meydana gelen gerçek olaylara dayanan edebiyat; izleyicilerini ilk kez Teatro Comunale'de selamlıyor.

Gösteride Berfu Aydoğan, Berna Adıgüzel, Burak Davutoğlu, Canan Kübra Birinci, Ece Bağcı, Emre Çağrı Akbaba, Eraslan Sağlam, Ersin Sanver, Ezgim Kılınç, Fatma İnan, İbrahim Can, Mehmet Bulduk, Nilay Yazıcıoğlu, Onur Demircan, Ozan Gözel, Rozet Hubeş Kahramanları: Selçuk Yüksel, Selen Nur Sarıyar, Zeki Yıldırım.
Uçurtma kuyruğu
Çocukluğu babası tarafından otoriteyle süslenen, katı bir disiplinle yetiştirilen, bu disiplin ve otoriteyi takıntı haline getiren bir adam, hayatına son vermeye karar verir. İntihar notunu yazıp bitirirken kapı çalınır. Karşısında ilk kez gördüğü ve tanımadığı bir misafir vardır. Gelen adam hayatındaki ve tüm çocukluğundaki her şeyin kontrolüne sahiptir. Zaman geçtikçe sohbet ilginçleşiyor. Etkileyici bir iç hesaplaşma başlıyor. Dizide Gün Koper ve Ali Yoğurtçuoğlu rol alıyor.

ATIKSIZ BİR DÜNYA (3 yaş ve üzeri)
İklim değişikliği ve hava kirliliği nedeniyle bulutların renginin, rüzgarın yönünün değiştiği günlerden biri; Umutlu, mutlu ve bilinçli bir uçurtma olan Uç Uç, kuyruğu kırıldığı için çöp sahasına düşer. Çöplükte bir bez bebek olan Tassel ve atılmış bir paket olan Koli Koli ile tanışır. Çöp sahasının kontrolünü elinde bulunduran Çöp Kralı ile yardımcısı Sinek ve kurulu düzeni değiştirmeye çalışan Uç Uç arasında kavga başlar.

Çöpsüz Dünya oyunu, tüketim kültürünün sevimlilik yoluyla bilinçsizce yaygınlaştığı günümüz dünyasında “geri dönüşüm, onarım, sıfır atık ve renk ayrımlı atık konteynırları” gibi konuları ele alarak atıksız bir dünyanın nasıl mümkün olabileceği sorusuna yanıt arıyor. karakterler. Dizide Eylül Soğukçay, Pınar Demiral, Engin Akpınar, Samet Silme ve Mehmet Soner Dinç rol alıyor.
Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir