İsrail'de aşırı sağcı bakandan Gazze'ye insani yardımın durdurulması çağrısı

Ben-Gvir, Ordu Radyosuna yaptığı açıklamada, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarda konumunu güçlendirmek için daha fazla adım atması gerektiğini savundu.

İsrail'in Gazze'ye insani yardımı durdurması gerektiğini savunan Ben-Gvir, şöyle konuştu: “Gazı kesmek, 'artık insani yardım yok' demek gibi henüz yapmadığımız şeyler var, yapmadık. Yapalım.” ” bir iki ay, onları görelim o zaman.” dedi.

Aşırı sağcı Ben-Gvir, geçtiğimiz günlerde Gazze'deki esir değişimi ve ateşkes konusunda Başbakan Binyamin Netanyahu ile ciddi gerginlikler yaşadı.

Ben-Gvir, dün yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden'ın Gazze Şeridi'nde ateşkes ve esir değişimine ilişkin açıkladığı anlaşma taslağının kendisine gösterilmediğini belirterek, “Sayın Başbakan (Binyamin Netanyahu), ne saklıyorsunuz?” diye sordu. ?” Netanyahu'ya şu sözlerle tepki gösterdi.

ABD Başkanı Biden, 31 Mayıs'ta Beyaz Saray'da yaptığı konuşmada, İsrail'in 3 aşamadan oluşan yeni bir ateşkes teklifi sunduğunu söyledi.

Aşırı sağ Maliye Bakanı Bezalel Smotrich ve Ben-Gvir, ABD Başkanı Biden'ın açıkladığı ateşkes teklifini kabul etmesi halinde Netanyahu'yu hükümeti devirmekle tehdit etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir