İsrail ordusu Gazze'deki Filistinlilere bölgeyi terk etmeleri çağrısında bulundu

Yaklaşık 2,3 milyon insanın yaşadığı Gazze Şeridi'nde zorunlu göç, Filistinlilerin yaşamının bir parçası haline geldi.

Saldırıların başladığı 7 Ekim'den bu yana Gazze'de yaklaşık 1,9 milyon Filistinli zorla yerinden edildi.

Milyonlarca Filistinli, İsrail ordusunun saldırıları nedeniyle defalarca göç etmek zorunda kaldı.

Daha önce Gazze'nin güneyindeki Han Yunus ve Refah'a sığınan Filistinlileri defalarca yerlerinden eden İsrail, bölge halkını zorunlu göçe sürüklemeye devam ediyor.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre İsrail ordusu Gazze kentine yukarıdan broşürler attı. Gazze şehrinin “tehlikeli bir çatışma bölgesi olacağı” ifade edilen broşürlerde, bölgedeki Filistinlilerin Gazze Şeridi'nin orta kesiminde yer alan Deyr al-Belah'a göç etmeleri istendi.

Broşürlerde yer alan açıklamalara göre İsrail güçlerinin tahliye etmek istediği alanların Gazze şehrinin tamamını kapsadığı görülüyor.

Geçtiğimiz hafta İsrail ordusu, Gazze şehrinin bazı mahallelerinde yaşayan Filistinlilere bölgeyi terk etmeleri yönünde uyarıda bulunmuştu.

Gazze'nin kuzeyinde saldırılar yoğunlaşıyor

İsrail ordusunun saldırıları kuzey bölgelerin yanı sıra güneydeki Refah'ta da yoğunlaşıyor.

Gazze Şeridi'nin kuzeyinde, özellikle Gazze kentinde saldırılarını yoğunlaştıran İsrail ordusu, defalarca yerinden edilen Filistinlileri bir kez daha göçe zorluyor.

Saldırılar nedeniyle binlerce Filistinli, yanlarına alabilecekleri birkaç eşyayla rutin hale gelen zorunlu göç için bir bölgeden diğerine itiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir