İsmail Baha Sürelsan şarkılarıyla anıldı – KÜLTÜR SANAT

Antalya Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı kurucusu Devlet sanatçısı İsmail Baha Sürelsan, ölümünün 26'ncı yıl dönümünde adına düzenlenen anlamlı bir konserle anıldı. İsmail Baha Sürelsan TSM Konservatuvarı yönetim kurulu Sürelsan'ın bestelerini seslendirdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı'nın kurucusu devlet sanatçısı İsmail Baha Sürelsan, vefatının 26'ncı yıl dönümünde Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı. İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Türk Sanat Müziği İcra Komitesi, Türk müziğine “Sandal” ve “Sor Güle Bülbüle Sor” gibi eserler kazandıran Devlet Sanatçısı İsmail Baha Sürelsan için anlamlı bir konser düzenledi.

TORUNU KATILDI

Konserin onur konuğu ise İstanbul Belediye Konservatuarı yönetim kurulu ses sanatçısı İsmail Baha Sürelsan'ın torunu ve İTÜ Devlet Konservatuarı emekli öğretmeni Nurten Erpek ve öğrencileri İtibaren. AlperÖnder, Avcılık. Deniz Filiz, Dr. Mehmet Emin Kakan ve emekli TRT spikeri Aynur Arslangiray da katıldı.

BİLEŞİMLERİ SAĞLIKLIYDI

TSM İcra Kurulu tarafından şef Aydemir Tuncer yönetimindeki konserin ilk bölümünde müzikolog, besteci, öğretmen, koro şefi ve devlet sanatçısı İsmail Baha Sürelsan'ın besteleri seslendirilirken, ikinci bölümde ise müzikolog, besteci, öğretmen, koro şefi ve devlet sanatçısı İsmail Baha Sürelsan'ın besteleri seslendirildi. öğrencileri idam edildi.

ÇİÇEKLER SUNULDU

Konserde, bestecinin en çok sevilen acemaşiran makamı şarkılarından “Ey Tebessüm, O Tavırlar, Ey Levendâne hirâm” ve “Sandalo”, salonda Sürelsan'ın öğrencileri koroların da katılımıyla seslendirildi. Konser sonunda sanatçının torunu Nurten Erpek, saz sanatçısı Haydar Akdemir ve orkestra şefi Aydemir Tuncer'e gecenin anısına çiçek takdim edildi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir