Hıdırellez'in Bayraklı coşkusu – KÜLTÜR SANAT

Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, şunları söyledi: “Barışa ve kardeşliğe hasret kaldığımız bir dönemde, bereket ve bereketin simgesi Hıdırellez'i hep birlikte kutlamanın ve Doğançay'da verdiğim bayram sözünü mayıs baharına getirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Hepimize huzur ve mutluluk getirsin.”

BİNLERCE VATANDAŞ KATILDI
Bayraklı, baharın müjdecisi Hıdırellez'i Doğançay ilçesinde düzenlenen ve pek çok eğlenceli sahneye sahne olan şenlikle kutladı. Gün boyu süren büyük coşkuya binlerce Bayraklı ve çevre ilçe vatandaşı da katıldı. Etkinlikler kapsamında köylüler, köy meydanında kurulan stantlarda kreplerden elde edilen ayranları satma ve ürettikleri organik ürünleri sergileme fırsatı buldu. Ziyaretçiler ayrıca Bayraklı Belediyesi Kadın Kooperatifi üyelerinin el sanatları, takı tasarımları ve aksesuarlarını da beğendi. Spor Müdürlüğü'nün düzenlediği bowling, penaltı atışları, basketbol ve çuval yarışlarında çocuklar kıyasıya yarıştı. Yarışmalarda dereceye girenlere madalyaları verildi. Çocuklara özel yüz ve yumurta boyama atölyeleri düzenlendi. Dilek ağacına dilekler asıldı. Kortejin yürüyüşüyle ​​coşku iki katına çıktı. Bayraklı Belediyesi halk oyunları grubu ve Doğançay kursiyerlerinden oluşan öğrencilerin müzik performansı, alanı dolduranlardan tam not aldı. Etkinliğin sonunda halk müziğinin sevilen ismi ünlü sanatçı Tolga Sağ, söylediği saz ve türkülerle vatandaşlara unutulmaz anlar yaşattı. Köylüler, “Başkan sözünü tuttu, festival için teşekkürler, hayırlı olsun” yazılı pankartlarla Başkan Önal'a teşekkür etti.

ÖNAL, “BAHAR HEPİMİZE HUZUR VE MUTLULUK GETİRİR”

Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, “Barışa ve kardeşliğe özlem duyduğumuz bir dönemde, baharın habercisi, bereket habercisi Hıdırellez'i hep birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşıyorum. Doğançay İlçesi olarak bu sözü tutmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyorum.” “Önümüzdeki yıllarda iki günlük ve daha kapsamlı etkinlikler düzenleyeceğimizin sözünü veriyorum. İnşallah kültür, sanat ve festivallere de yer vereceğiz. Bahar hepimize huzur ve mutluluk getirecek” dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir