Hatay'da Bakan Koca Mezarlığı'na ziyaret

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ramazan Bayramı namazını Hatay'ın merkez Antakya ilçesindeki Hacı Cuma Kahraman Camii'nde kıldı.

Koca, beraberinde Vali Mustafa Masatlı, AK Hatay Partisi Milletvekili Adem Yeşildal ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk'ün de eşlik ettiği camide bayram namazını kıldıktan sonra vatandaşlarla bayramı kutladı.

Bakan Koca, cami bahçesinde vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

[Fotoğraf: AA]


Koca, deprem şehitliğini ziyaret etti

Bakan Koca, Ramazan Bayramı münasebetiyle merkez Antakya ilçesindeki Narlıca deprem şehitliğini ziyaret etti.

Mezarlara karanfil bırakan ve dualar okuyan Koca, burada vatandaşlarla buluşup çocuklarla sohbet etti.

Koca, ziyaretin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, 6 Şubat 2023 deprem felaketini unutmanın söz konusu olmadığını söyledi.

Fotoğraf: AA[Fotoğraf: AA]

Felakette hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyen Koca, şöyle konuştu:

“Bayramlar, kaybettiklerimizin acısını en çok hissettiğimiz günlerdir. Onların acıları içimizde ama umutlarımız her zaman taze. Depremden dolayı hissettiğimiz acıyı azaltmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Dün de buradaydık, bugün de buradayız, yarın da Hatay'da olacağız. Rabbim milletimize böyle felaketler getirmesin ve 'İnsanlığa göstermesin'.

Ziyarette Bakan Koca'ya Hatay Valisi Mustafa Masatlı, AK Hatay Partisi Milletvekili Adem Yeşildal, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk ve Antakya Belediye Başkanı İbrahim Naci Yapar eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir